Czy Turcja dostarczała broń Boko Haram?

turkish cargo
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

„Dużo materiału jest teraz w drodze do Nigerii. Nie wiem czy ta broń zabije chrześcijan czy muzułmanów. Czuję, że zgrzeszyłem”- miał powiedzieć na ujawnionym nagraniu asystent szefa tureckich linii lotniczych Mehmet Karatas, prawdopodobnie w rozmowie z doradcą premiera Turcji, Mustafą Varank.

turkish cargoPodejrzenie o dostarczanie broni do Nigerii pustoszonej przez walki pomiędzy islamistami z Boko Haram a rządową armią to kolejny cios w Recepa Tayyipa Erdogana, po szeregu zarzutów o korupcję w jego najbliższym otoczeniu.

Tureckie linie lotnicze zaprzeczają, że wysyłały broń do Nigerii z pominięciem prawa międzynarodowego ani do żadnych krajów objętych sankcjami Rady Bezpieczeństwa ONZ. Jednak partia opozycyjna domaga się wyjaśnienia sprawy.

Rzecznik nigeryjskiej marynarki potwierdza dostawy broni z Turcji dla wojska. O innych dostawach nie ma wiedzy. Wydaje się nieprawdopodobne także, żeby broń dla ugrupowań terrorystycznych była przewożona przez regularne linie lotnicze.

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze