Czy Izrael porozumie się z Palestyną dzięki Egiptowi?

image001
Premier Netanyahu i szef MSZ Egiptu Sameh Shoukry, lipiec 2016.
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Egipt stara się aktywnie działać na rzecz procesu pokojowego w konflikcie izraelsko – arabskim. W niedzielę odbyło się w Kairze poświęcone tym kwestiom kilkugodzinne spotkanie polityków izraelskich i egipskich.

Prezydent Abdel-Fattah el-Sissi, który chciałby doprowadzić do wznowienia rozmów izraelsko-palestyńskich, powiedział, że Izrael jest coraz bardziej przekonany o konieczności osiągnięcia porozumienia z Palestyńczykami. Sisi dodał, że chęć bycia gospodarzem bezpośrednich rozmów obu stron zadeklarował Władimir Putin.

Jednocześnie prezydent Autonomii Palestyńskiej Abbas podobno poinformował Egipt, że nie jest przeciwny planom regionalnego bądź międzynarodowego szczytu pokojowego w Kairze i chciałby, żeby uczestniczyły w nim Rosja, Francja i Szwajcaria. Abbas nalega również, żeby przez podjęciem takich rozmów Egipt wymógł na rządzie Izraela wstrzymanie budowy osiedli i uwolnienie palestyńskich więźniów skazanych za działania terrorystyczne.

Premier Izraela Benjamin Netanyahu również miał powiedzieć w lipcu egipskiemu ministrowi spraw zagranicznych Samehowi Shoukry, że jest gotów spotkać się z Abbasem w Kairze pod auspicjami prezydenta Sisiego. Netanyahu zaznaczył, że Izrael zawsze jest gotów do takich rozmów, bez warunków wstępnych.

PJ, na podst. http://www.timesofisrael.com/

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook