Czy Erdogan jest podobny do Golluma?

image001
| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Turecki sąd zapytał ekspertów, czy porównanie prezydenta Erdoğana do Golluma jest obrazą.

Odroczono proces Turka, oskarżonego o obrazę prezydenta Recepa Tayyipa Erdoğana poprzez porównanie go do postaci z „Władcy Pierścieni”, ponieważ sędzia stwierdził, że nie widział filmu.

Gdy Bilgin Çiftçi udostępnił zdjęcia, na których porównał wyraz twarzy Erdoğana do wyrazu twarzy Golluma, zwolniono go z pracy w tureckiej państwowej służbie zdrowia. Jak podaje „Today’s Zaman”, sąd w Aydin odroczył proces Çiftçia, ponieważ główny sędzia nie widział tego filmu. Powołani przez sąd eksperci zostali podobno poproszeni o stwierdzenie, czy porównanie to jest rzeczywiście obraźliwe.

Rządy Erdoğana cechuje wywieranie silnej presji na media i stawianie przed sądem wielu lokalnych dziennikarzy. Środowisko dziennikarskie twierdzi, że są to najgorsze represje wobec prasy w całej historii republiki i że turecki prezydent nie toleruje kpiny i odmiennych poglądów.

Gollum znany jest z groteskowego wyglądu, rozdwojonej osobowości, jedzenia surowych ryb i nie jadania gulaszu z królika i ziemniaków. Niektórzy użytkownicy mediów socjalnych oskarżają Erdoğana o to, że czuje się tak „drogocennym” – to ulubione słowo Golluma – że nie można z niego nawet żartować. Inni wskazują, że bardziej trafnym odniesieniem byłyby postaci Denethora albo Sarumana, dwóch tragicznych bohaterów z trylogii Tolkeina, których niszczą ich własne ambicje.

roselit, na podstawie http://www.theguardian.com/

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook