Człowiek, który neguje Holokaust, ma żydowskie korzenie

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Ataki irańskiego prezydenta Mahmuda Ahmadineżada na Żydów kryją niewyobrażalny sekret. Jak ustalili dziennikarze The Daily Telegraph, prezydent Iranu ma żydowskie korzenie.

Fotografia na której Ahmadineżad trzyma swój dowód tożsamości w trakcie wyborów prezydenckich w marcu 2008 roku, jasno pokazuje, że ma on korzenie żydowskie. Po dokładniejszym spojrzeniu na dokument na fotografii, można zobaczyć, że Ahmadineżad nosił wcześniej nazwisko Sabourjian, co po hebrajsku oznacza tkacza.

Krótka notka na dokumencie sugeruje, że jego rodzina zmieniła nazwisko na Ahmadineżad, kiedy przeszła na islam, co stało się po narodzinach przyszłego prezydenta Iranu.

Nazwisko Sabourjian wywodzi się z Aradan, rodzinnej miejscowości Ahmadineżada, i oznacza tkacza Sabour, czyli żydowskiej chusty religijnej Tallit (Tałes), która tak nazywała się w Persji. Nazwisko to (Sabourjian) znajduje się nawet na liście MSW Iranu nazwisk zarezerwowanych dla irańskich Żydów.

Według ekspertów, którzy debatowali nad odkryciem, ataki prezydenta na Żydów mogą być działaniami dążącymi do ukrycia jego przeszłości. Ali Nourizadeh z Centrum Studiów Arabskich i Irańskich uważa, że to odkrycie wiele wyjaśnia na temat prezydenta. – Każda rodzina, która przechodzi konwersję wiary, swoją nową tożsamość określa poprzez ataki na poprzednie wyznanie – mówi. – Poprzez antyizraelskie oświadczenia stara się on odciągnąć od siebie wszelkie podejrzenia o jego żydowskie pochodzenie – dodaje.

Więcej na: onet.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook