Czeska Prezydencja po stronie wolności słowa

OIC chce zadusić wolność słowa
| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Czeska Prezydencja Unii Europejskiej wyraziła obawy, że wolność słowa będzie zagrożona jeżeli kraje islamskie przepchną na konferencji w Genewie zakaz „obrażania religii” – podaje Reuters.

OIC chce zadusić wolność słowaPrzedstawiciele UE ostrzegli Radę Praw Człowieka ONZ (UNHRC), że nie będą akceptować kreowania Izraela jako państwa rasistowskie i żadnej promocji antysemityzmu, na kwietniowej konferencji.

Te same opinie zostały wyrażone przez delegacje Czech, Austrii, Francji, Niemiec, Holandii i Polski na posiedzeniu UNHRC.
„Wolność wypowiedzi musi pozostać kamieniem węgielnym naszej walki przeciwko rasizmowi,” powiedział szwedzki delegat Frank Belfrage.

Projekt deklaracji, która ma zostać podjęta na genewskiej konferencji został skrytykowany przez Izrael, który wraz z Kanadą zdecydował się zbojkotować to wydarzenie. Stany Zjednoczone i Francja rozważają podjęcie podobnych kroków.

Światowa Konferencja Przeciwko Rasizmowi, znana także pod nazwą Durban II odbędzie się w siedzibie ONZ w Genewie w dniach 20-24 kwietnia.

JW za International Free Press Society

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook