Czeska Prezydencja po stronie wolności słowa

OIC chce zadusić wolność słowa
| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Czeska Prezydencja Unii Europejskiej wyraziła obawy, że wolność słowa będzie zagrożona jeżeli kraje islamskie przepchną na konferencji w Genewie zakaz „obrażania religii” – podaje Reuters.

OIC chce zadusić wolność słowaPrzedstawiciele UE ostrzegli Radę Praw Człowieka ONZ (UNHRC), że nie będą akceptować kreowania Izraela jako państwa rasistowskie i żadnej promocji antysemityzmu, na kwietniowej konferencji.

Te same opinie zostały wyrażone przez delegacje Czech, Austrii, Francji, Niemiec, Holandii i Polski na posiedzeniu UNHRC.
„Wolność wypowiedzi musi pozostać kamieniem węgielnym naszej walki przeciwko rasizmowi,” powiedział szwedzki delegat Frank Belfrage.

Projekt deklaracji, która ma zostać podjęta na genewskiej konferencji został skrytykowany przez Izrael, który wraz z Kanadą zdecydował się zbojkotować to wydarzenie. Stany Zjednoczone i Francja rozważają podjęcie podobnych kroków.

Światowa Konferencja Przeciwko Rasizmowi, znana także pod nazwą Durban II odbędzie się w siedzibie ONZ w Genewie w dniach 20-24 kwietnia.

JW za International Free Press Society

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze