Czeczeński uchodźca skazany za przemyt broni

image001
| 6 komentarzy|
image_pdfimage_print

Artur N., 36-letni uchodźca z Czeczenii mieszkający na stałe w Austrii,  został zatrzymany przez polskich celników w 2012 roku w Dorohusku. W bagażniku przewoził materiały wybuchowe i broń.

image001
Mężczyzna przewoził z Austrii przez Czechy i Polskę do Czeczenii 1000 g materiałów wybuchowych, 900 zapalników elektrycznych, dwa snajperskie karabiny oraz naboje.

Wielokrotnie kontaktował się z Arbi Akhijadovem, czeczeńskim terrorystą poszukiwanym przez policję. To jednak nie wystarczyło sądowi, żeby skazać go za działalność na rzecz czeczeńskiej organizacji terrorystycznej. Dostanie więc 3 lata więzienia tylko za przemyt broni. Związki z Emiratem Kaukaskim, które chciała udowodnić mu prokuratura, nie były dla sądu wystarczające. Prokuratura zapowiedziała apelację.

Emirat Kaukaski działa od 2007 roku i jest odpowiedzialny za zamachy na terenie Rosji, w których zginęły co najmniej 103 osoby.

AX na podst. gazeta.pl http://lublin.wyborcza.pl/

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze