Czechy: muzułmańska książka szerzy rasizm i ksenofobię

Akcja czeskiej policji w praskim ośrodku islamskim
| 2 komentarzy|
image_pdfimage_print

Policja w Pradze otrzymała opinię sądowego eksperta na temat czeskiego wydania kontrowersyjnej książki o islamie. Książka szerzy rasizm i ksenofobię.

Ekspertyza potwierdza wcześniejszą opinię śledczych z wydziału zorganizowanej przestępczości – książka zawiera pełne nienawiści i rasowo motywowane wypowiedzi, które są w Republice Czeskiej karalne.

Po bardzo krytykowanej policyjnej akcji w ośrodku islamskim w centrum Pragi, a potem w meczecie w Czarnym Moście, policjanci przekonywali, że muzułmańska książka „Podstawy tauhidu – Islamska koncepcja Boga” autorstwa Bilala Philipsa szerzy rasizm, antysemityzm, ksenofobię i przemoc w stosunku do tzw. mniej wartościowych ras.

Oskarżony jest arabista i kierownik ośrodka Vladimir Sanka, który miał współpracować przy tłumaczeniu i wydaniu tej publikacji, która w kilku państwach jest już zakazana a jej autor, Bilal Philips, ma zakaz wstępu do kilku zachodnich krajów.

W śledztwie istotny jest też wątek propagowania organizacji ukierunkowanych na ograniczanie ludzkich praw i swobód obywatelskich (Sharia for czech). Sance grozi kara 10 lat więzienia.

W Polsce również wydawane są książki Bilala Philipsa, a strony prowadzone przez muzułmanów, na przykład najpopularniejszy facebookowy fanpage „Islam po polsku”, cytują tego autora.

Mariusz Malinowski, na podst. http://m.novinky.cz/articleDetails?aId=357805&sId=&mId=

Inne artykuły:

http://euroislam.pl/index.php/2014/05/czesi-aresztuja-islamistow/

http://euroislam.pl/index.php/2014/09/czeski-sad-odrzucil-skarge-muzulmanow/

Akcja czeskiej policji w praskim ośrodku islamskim
Akcja czeskiej policji w praskim ośrodku islamskim

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze