Ćwierkanie liberalnego muzułmanina oraz kochających boga zbirów

| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Liberalny saudyjski pisarz aresztowany za napisanie na Twitterze o islamie i Proroku Mahomecie

Turki Al-Hamad, liberalny saudyjski pisarz i dziennikarz znany z krytyki ekstremistycznego islamu, został aresztowany za wypowiedzi na Twitterze z 22 grudnia 2012 r. Al-Hamad napisał: „Nowy nazizm o nazwie islamizm przybył do świata arabskiego. Jednak wiek nazizmu minął i słońce znowu wzejdzie”; oraz „Nasz szlachetny Posłaniec, Prorok Mahomet, przybył, by poprawić wiarę Abrahama, a teraz potrzebujemy kogoś, kto poprawi wiarę Mahometa” [ 1 ]

Te tweety wywołały zażartą debatę na Twitterze, w prasie saudyjskiej i między duchownymi i intelektualistami saudyjskimi [ 2 ].

Duchowni wzywali do ukarania Al-Hamada za „herezję”, podczas gdy liberalni intelektualiści saudyjscy bronili wolności słowa, 24 grudnia 2012 r., zaledwie dwa dni po zamieszczeniu tych tweetów, saudyjski minister spraw wewnętrznych Emir Muhammad bin Naif nakazał aresztowanie Al-Hamada.

Kim jest Turki Al-Hamad?

Urodzony w 1952 r. Al-Hamad był profesorem politologii na Uniwersytecie Króla Sauda od 1985 do 1995 r. Rozpoczął karierę jako dziennikarz saudyjskiej gazety rządowej „Al-Riyadh”, a później pisał dla gazety londyńskiej „Al-Sharq Al-Awsat”, ostatnio zaś dla gazety saudyjskiej „Al-Watan”. Opublikował także kilka książek, które uważane są w Arabii Saudyjskiej za kontrowersyjne z powodu wypowiedzi i poglądów autora, takich jak: „Allah i Szatan są dwiema stronami tej samej monety”

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Al-Hamad jest także znany z krytycznego stosunku do edukacji saudyjskiej. W wywiadzie dla Al-Arabiya TV podkreślił, że spośród 15 sprawców zamachów 11 Września, jedenastu kształciło się w Arabii Saudyjskiej zgodnie z ideologią religijno-polityczną, która wychowuje terrorystów [ 3 ].

W zeszłym roku wywołał poruszenie na Twitterze, kiedy bezpośrednio skrytykował saudyjskiego emira i ministra Abd Al-Aziza bin Fahda za to, że jest oderwany od ludzi i ich problemów.

Więcej na: racjonalista.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook