„Coś niezwykle pięknego: przybywają imigranci”

leoluca-orlando
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Sycylia w znacznym stopniu odczuła ciężar naporu fali imigrantów przybywających do Włoch. Mimo to burmistrz Palermo zadeklarował swoją miłość do imigrantów, twierdząc, że przyszłość Włoch to „Google i immigrant Ali”.

Burmistrz Leoluca Orlando wyraził te swoje ciepłe wobec imigracji uczucia w artykule opublikowanym przez centrolewicowy francuski dziennik „Libération” i skierował je do nowoprzybyłych migrantów z Afryki, w większości imigrantów nielegalnych, którzy podawali się za osoby starające się o azyl.

“Jeśli spytacie mnie, ilu imigrantów jest w Palermo, nie powiem, że 60, 70 czy 80 tysięcy. Każdy, kto przybywa do Palermo, jest mieszkańcem Palermo” – stwierdził Orlando. “Przyszość ma dwa imiona: Google i immigrant Ali. Google wyraża wirtualny kontakt, a Palermo jest dziś najbardzej okablowanym i skomputeryzowanym miastem nad całym Morzem Śródziemnym. Imigrant Ali reprezentuje ludzki kontakt. Chcemy być gościnnym i nowoczesnym miastem” – dodał Orlando.

W ostatnich trzech latach do Włoch przybyło około miliona migrantów z Afryki. Mimo że liczba przybywających znacznie zmalała, odkąd rząd uchwalił surowsze zasady postępowania w stosunku do  statków organizacji pozarządowych, wyławiających migrantów z morza, wielu z nich zostaje we Włoszech.

Według burmistrza Orlando imigranci są sposobem na zwalczenie lokalnej mafii. „Do czasu, gdy skończyłem 30 lat, w Palermo nie widziałem ani jednego imigranta. Dlatego, że mafia ich odganiała. Oni boją się różnorodności” – powiedzial Orlando, dodając: „Odkąd zostałem burmistrzem i mafia już nie rządzi miastem, zaczęło się dziać coś niezwykle pięknego: zaczęli do nas przybywać imigranci”.

Oprac. TiCa, na podst. http://www.liberation.fr/planete/2018/01/09/en-sicile-une-chose-tres-belle-est-arrivee-nous-avons-ete-envahis-par-les-immigres_1621325

 

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook