Co Żydzi robią źle?

park
| 5 komentarzy|
image_pdfimage_print
park
Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=DU5NmRkaIt4 – kadr z filmu o aquaparku w Gazie

Ryan Bellerose

Właśnie skończył się Jom Ha Szoa i odczuwam potrzebę przemyślenia wszystkich lekcji dla mojego ludu – rdzennych Amerykanów – jakich możemy nauczyć się od Żydów.

Takich jak: jak przechować kulturę mimo wygnania z ziemi ojczystej, jak wskrzesić język, o którym sądzono, że jest martwy, jak uzdrowić ziemię, jak utrzymać kompas moralny w obliczu olbrzymich nacisków i jak kontynuować, kiedy wydaje się, że cały cholerny świat byłby szczęśliwszy widząc, że zniknąłeś na zawsze.

Ale potem zacząłem myśleć: zdałem sobie sprawę z tego, że mimo wielu osiągnięć narodu żydowskiego, istotnych osiągnięć, nawet kiedy pominiemy ich status mniejszości – mimo zdolności Izraela do przetrwania niezliczonych niebezpieczeństw, choć jest tylko punkcikiem na mapie – jest kilka rzeczy, w których Hebrajczycy są dość beznadziejni. Naprawdę bardzo nieudolni.

Drodzy Żydzi. Wszyscy wiemy, że kontrolujecie media. Poważnie, jesteście, chłopaki, wszechobecną supertajną kliką, która panuje nad przypływem i odpływem informacji, a jednak straszliwie skopaliście zadanie skłonienia waszych marionetek do mówienia o was miłych rzeczy. W rzeczywistości, gdybyśmy nie wiedzieli lepiej, moglibyśmy podejrzewać, że w ogóle nie kontrolujecie mediów. Do diabła, poziom demonizacji, na jaki pozwalacie rysować na waszej osobistej tabliczce „Etch-a-scetch”, jest albo znakomitą przykrywką, albo po prostu jesteście do niczego w manipulowaniu tymi małymi, białymi pokrętłami.

Izraelu, pora porzucić to słowo na „L”: jesteście naprawdę kompletnie beznadziejni w ludobójstwie. Jesteście szokująco nieudolni. Byle operetkowy dyktator stoiska z bananami potrafi przeprowadzić ludobójstwo (siadaj, Kim Jong Un. Ty nawet nie masz bananów.) Ale Izrael – wy, chłopaki, jakoś potrafiliście oblać test z ludobójstwa – nie tylko oblać, ale zrobić to spektakularnie. Wszyscy wiedzą, że przeprowadzenie poprawnego ludobójstwa wymaga drastycznego zredukowania populacji przy użyciu przemocy. Dlaczego więc podczas waszego „ludobójstwa” na Palestyńczykach ich populacja wzrosła sześciokrotnie? Wygląda to, jakbyście nawet nie próbowali… Czy nie wiecie, że macie mnóstwo sąsiadów, którzy mogą was nauczyć, jak to zrobić porządnie? Macie Syrię, Irak, Iran – tę listę można ciągnąć.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Wasza czystka etniczna? To także jest totalna porażka. Niemal dwa miliony Arabów żyje w Izraelu. Dżizus. Spójrzcie tylko na waszego irytującego sąsiada, na Autonomie Palestyńską, a zobaczycie jak przeprowadza się czystkę etniczną. Mają zero Żydów. ZERO. A odsetek chrześcijan spadł poniżej 5%. Ci faceci naprawdę mogą nauczyć was, Izraelczyków, niejednego o czystce etnicznej. Wy, Hebrajczycy, jesteście prawdziwymi obibokami z waszą zróżnicowaną populacją, która obejmuje 18% muzułmanów i 9% chrześcijan – populacją, która zdrowo sobie rośnie (patrz poprzedni akapit o tym, jak nieudolny jest Izrael w ludobójstwie).

Jesteście także zupełnie do niczego w wojnie. Okropni. To prawda, za każdym razem, kiedy wciągają was a bójkę, kończycie z większą ilością ziemi (ziemi, która pierwotnie była wasza) i mniejszą liczbą ofiar, ale media powtarzają mi bez przerwy, że przegrywacie wszystkie wojny (patrz wcześniejszy akapit o Żydach, którzy nie umieją kręcić pokrętłami na tabliczce do rysowania). A tak tylko dla waszej informacji: podczas wojny należy wroga zabijać, nie zaś posyłać mu transporty żywności i wody i płacić za jego elektryczność. Zdecydowanie nie należy ostrzegać wroga, że nadchodzicie – nie zrzuca się ulotek ani nie dzwoni do niego do domu, żeby powiedzieć „cześć, to ja”. Co jest z wami nie tak, Izraelczycy? Wasza wojna z Gazą jest wyraźną przegraną; ich populacja wzrosła w ciągu ostatnich pięciu lat. Jak to jest w ogóle możliwe?

Prowadzicie także najgorsze kiedykolwiek więzienie/obóz koncentracyjny. Pomówmy o Gazie. Macie podtapiać zatrzymanych, może pokazać im jak działa chińska tortura wodna, ale zdecydowanie nie macie im pozwalać na otwieranie aquaparków. Aquaparki! I jak, u diabła, może tam być tak wielu otyłych ludzi w tym więzieniu/obozie koncentracyjnym? Jak może tak wielu ludzi posiadać iPhone 5? Naprawdę musicie poważnie przykręcić śrubę. Dyscyplina bardzo się rozluźnia, kiedy wszyscy mają dostęp do Angry Birds. Nie sądzę, by ludzie w Auschwitz mieli smartphony lub szybki Internet. Nie sądzę, by Żydzi mordowani podczas Holocaustu mieli żywność, która pozwalała im na otyłość.

Myślę, że można bezpiecznie powiedzieć, że Żydzi nie są fantastycznie dobrzy we „wszystkim”. I bardzo dobrze, że są takimi łamagami w tych kilku rzeczach. Właśnie dlatego chcę, by mój naród uczył się od Izraela; moralność na drodze do sprawiedliwości jest często jedyną różnicą między nami i naszymi wrogami.

Things Jews are bad at
20 kwietnia 2015
Tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

Ryan

Ryan Bellerose
Kanadyjski Indianin, działacz na rzecz praw Indian, studiował również historię Bliskiego Wschodu i rozpoczął ruch przeciwstawiania się kłamliwemu porównywaniu sytuacji amerykańskich Indian i Palestyńczyków.
Źródło: www.listyznaszegosadu.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook