Co trzeci Turek nie chce mieć za sąsiada chrześcijanina

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Co trzeci Turek nie chce mieć za sąsiada chrześcijanina – wynika z sondażu przeprowadzonego przez turecki ośrodek badania opinii publicznej. Jego wyniki opublikowały 30 września tureckie media.

Sondaż został przeprowadzony na zlecenie żydowskiej Fundacji Beyolu Rabbi’s Office w Stambule przy wsparciu przedstawicielstwa Unii Europejskiej w Ankarze. Institut badania opinii społecznej Frekans w maju i czerwcu przeprowadził badania wśród 1.108 osób.

Według sondażu większość Turków (55 proc.) nie akceptuje zatrudnienia niemuzułmanów w instytucjach wymiaru sprawiedliwości oraz policji. W samej służbie zdrowia 44 proc. pytanych nie chce widzieć wyznawców chrześcijaństwa czy judaizmu.

Sąsiedztwo rodziny ateistycznej odrzuca 57 proc. Turków, 42 proc. wypowiedziało się przeciwko żydowskim sąsiadom, a sąsiedztwa odmawia chrześcijanom 35 proc.

54 proc. pytanych uważa alewitów, a 38 proc. Kurdów za integralną część społeczeństwa tureckiego. W odniesieniu do innych niemuzułmańskich mniejszości liczby te są znacząco niższe. Jedynie 16 proc. uważa grecką mniejszość i 15 proc. Ormian oraz Żydów za obywateli tureckich.

Więcej na: wyborcza.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze