Co Holendrzy myślą o imigrantach

baby
| 2 komentarzy|
image_pdfimage_print

Około 55 % Holendrów, uważa że w kraju jest zbyt wielu imigrantów, lecz jednocześnie szacują zbyt wysoko ich ogólną liczbę.

Zgodnie z danymi podanymi na stronie nu.nl, ankieta Ipsos przeprowadzona wśród 1136 osób pokazała, iż 25 % uważa, że w kraju jest dokładnie tylu imigrantów, ilu potrzeba, zaś 2 % jest zdania, że jest ich zbyt mało.

Jednak zapytani o liczbę osób obcego pochodzenia w ich sąsiedztwie, 24 % stwierdziło, iż jest ich zbyt wielu, zaś 59 % uznało, że istnieje prawidłowa równowaga.

Podobny wynik pojawił się przy pytaniu o przenikanie się kultur w Holandii. Około 47 % ankietowanych uznało, iż jest to ogólnie problem, lecz tylko 27 % wskazało, że stanowi to problem także bezpośrednio w ich dzielnicy.

baby

Wyniki badań pokazały również różne nieporozumienia dotyczące imigrantów.

Prawie połowa ankietowanych uważa, że w Holandii ze wszystkich grup imigrantów najwięcej jest Marokańczyków. W rzeczywistości, dane Głównego Urzędu Statystycznego CBS pokazują, że w Holandii jest podobna liczba Marokańczyków, co Niemców, Turków, Indonezyjczyków i pochodzących z Surinamu.

Jak podaje nu.nl, 57 % ankietowanych uważało również, że w Holandii jest o wiele więcej mniejszości etnicznych, niż jest w rzeczywistości, nie podaje jednak konkretnych danych.

Sy, na podst.: http://www.expatica.com/nl/news/country-news/Over-half-the-Dutch-think-there-are-too-many-immigrants-in-the-Netherlands_439614.html

 

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook