Chwaliła ISIS na Twitterze, straciła pracę

Alan Henning w Syrii
| 2 komentarzy|
image_pdfimage_print

Brytyjska nauczycielka dostała dożywotni zakaz nauczania za zachęcanie na Twitterze do mordowania niemuzułmanów i chwalenie dekapitacji pracownika pomocy humanitarnej Alana Henninga.

Alan Henning w Syrii
Alan Henning w Syrii

Autorka postów, 31 letnia Nargs Bibi pracowała w Knowsley Junior School w Oldham od trzech lat. Swoje posty opublikowała zaraz po tym jak Jihadi John zamordował Henninga. Komisja dyscyplinarna usłyszała także, że zachęcała ona ISIS do mordowania niewiernych.

Bibi przyznała potem, że treść komentarzy oraz ich ilość były nieakceptowalne z zawodowego punktu widzenia oraz mogły spowodować brak zaufania dla profesji nauczycielskiej.

Twitty zaczęły się pojawiać 3 października, czyli w dniu zamordowania Henninga oraz dzień potem. Bibi została aresztowana przez policję, ale żadne dalsze kroki nie zostały podjęte. Stwierdziła potem, że posty były dla niej nietypowe oraz że w tym czasie cierpiała na kiepską kondycję psychiczną.

Przewodnicząca komisji Mary Speakman powiedziała: „Uznaliśmy, że natura postów miała potencjał wzniecenia nienawiści na tle religijnym oraz prezentowała ekstremalne poglądy. Wiadomości byłyby obraźliwe dla muzułmanów i dla wyznawców innych religii, oraz same w sobie demonstrowały nietolerancję dla innych i wyznań. Byliśmy zgodni co do tego, że taki rodzaj komunikacji podminowuje fundamentalną brytyjska zasadę wzajemnego szacunku oraz tolerancji dla innych wyznań i poglądów, oraz promuje polityczny i religijny ekstremizm”.

Speakman dodała także, że zachowanie Bibi pokazało jej głęboko zakorzenione przekonania, które mogłyby wpływać na uczniów.

Bibi została już wyrzucona ze szkoły w grudniu 2010 roku, a z powodu obraźliwego zachowania względem kolegów z pracy i dyrektora miała czasowy zakaz nauczania. Zdążyła podjąć wstępne kroki, żeby wrócić do nauczania i chciała zaangażować się w wolontariat zgodnie z radą swego lekarza, ale opublikowane posty zamknęły jej karierę w szkolnictwie na dobre.

Komisja co prawda zaleciła, aby Bibi mogła ponownie ubiegać się o pracę nauczycielki za pięć lat, ze względu na jej problemy psychiczne, jednak Alan Meyrick z biura Secretary of State for Eductation odrzucił ten pomysł i zarządził, że kobieta ma dożywotni zakaz nauczania w Anglii w jakiejkolwiek szkole. „Według mnie ta decyzja oddaje ekstremalną naturę materiału zamieszczonego w postach na Twitterze i mając to na uwadze, opinia publiczna nie powinna dopuszczać do pracy nauczyciela, który opublikował takie treści”, uzasadnił swój werdykt Meyerick.

Severus-Snape na podstawie www.dailymail.co.uk

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook