Chusta pluje w twarz

Zdjęcie pochodzi z eksperymentu youtube'owego, badania reakcji społecznej na publiczne bicie kobiety. (zdj. Karmin Jovian) http://nukta.tv/2016/06/04/muslim-woman-beaten-public-experiment/
Zdjęcie pochodzi z eksperymentu youtube'owego, badania reakcji społecznej na publiczne bicie kobiety. (zdj. Karmin Jovian) http://nukta.tv/2016/06/04/muslim-woman-beaten-public-experiment/
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Jan Wójcik

Przykrości, jakich doświadczyli w Polsce niemieccy uczniowie, głównie muzułmańskiego wyznania, a o których piszą media, są powodem do zmartwienia. Plucie, lżenie, odmowa obsługi. Nic nie usprawiedliwia chamstwa i nienawiści.

Z drugiej strony oświadczenia policji (brak rejestracji wspomnianych incydentów na kamerach) i gminy żydowskiej w Lublinie (logiczne wyjaśnienie powodów odmowy wstępu do synagogi), brak jakichkolwiek dowodów i natychmiastowe wiązanie przez niemieckie media sprawy z przyjmowaniem uchodźców podważają wiarygodność tej relacji.

Kuriozum jest jednak reakcja łódzkiej radnej, Urszuli Niziołek – wezwanie: „Polki, ubierzcie się w hidżab!”. Rozumiem potrzebę wyrażenia solidarności, jednak to krok za daleko. Chusta to nie tylko symbol religijny, ale też symbol przekonań społecznych i politycznych stojących w opozycji do wartości Zachodu.

image003
radna Urszula Niziołek

Chusta pluje w twarz kobietom, bo promuje wiarę w to, że mężczyźni są ich opiekunami, bądź są ponad nimi (w wersji mniej dyplomatycznej), co tak czy tak oznacza zależność kobiet od mężczyzn. Obojętnie jakie znajdziemy wyjaśnienie dla tego wersetu Koranu (4:34*), to i tak w socjologicznej teorii wymiany osoba, która daje, zyskuje władzę nad osobą otrzymującą. Pomijając inne aspekty, takie jak coraz częstsze noszenie chust przez muzułmanki tylko dla uniknięcia opresji ze strony muzułmanów.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Chusta pluje w twarz także mężczyznom, bo ona i cały luźny strój mający nie podkreślać kobiecych krągłości robi z mężczyzn zwierzęta, niezdolne do panowania nad własną chucią. Dlatego też, żeby powstrzymać ich „zwierzęce instynkty” i utrzymać porządek w stadzie, żeńskie osobniki muszą swoją kobiecość ukrywać.

Chusta to nie tylko symbol religijny, ale też symbol przekonań społecznych i politycznych stojących w opozycji do wartości Zachodu.

Chusta pluje w twarz rozdziałowi państwa i kościoła, bo jest narzędziem islamizacji, o czym dokładnie, w filmie „Wolność, równość, Bractwo Muzułmańskie”**, mówią liderzy islamistów. Opowiadają o społecznej roli chusty jako narzędzia wywierania presji na inne kobiety, tak by oddziaływanie islamskiego fundamentalizmu było widoczne w społeczeństwie, a przez to uzasadniało popularność antydemokratycznych dążeń islamu politycznego.

Chusta pluje w twarz tolerancji religijnej, bo jest symbolem „czystej i wiernej” muzułmanki w opozycji do „rozwiązłej i bezbożnej” niemuzułmańskiej kobiety.

Chusta pluje w twarz rozsądkowi, bowiem tak naprawdę mówi nam, że Bóg stworzył doskonałe istoty, a potem nakazał im zakrywanie głowy, bo doskonałość owa może prowadzić płeć przeciwną do grzechu.

image005
Uznam chustę za normalne ubranie w dniu, kiedy już żadnej kobiety na świecie nie będzie się więzić za to, że jej nie nosi” – Zineb El Rhazoul, dziennikarka egipska

Oznacza to, że jako symbol podziałów społecznych chusta może zostać poddana krytyce, może być zakazana w miejscach wymagających integracji i bezstronności, takich jak szkoła czy urzędy publiczne, może spotykać się z niechęcią.

Skrajnością jest jednak, gdy spotyka się z jednej strony z pluciem, a z drugiej jest wynoszona do rangi symbolu wolności i tolerancji.
———————
* „Mężczyźni stoją nad kobietami ze względu na to, że Bóg dał wyższość jednym nad drugimi, i ze względu na to, że oni rozdają ze swojego majątku. Przeto cnotliwe kobiety są pokorne i zachowują w skrytości to, co zachował Bóg. I napominajcie te, których nieposłuszeństwa się boicie, pozostawiajcie je w łożach i bijcie je! A jeśli są wam posłuszne, to starajcie się nie stosować do nich przymusu. Zaprawdę, Bóg jest wzniosły, wielki!” (tłum. Bielawskiego).

** https://www.youtube.com/ (ang.). Wersja polska do kupienia poprzez portal Euroislam.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook