Chrześcijańska lojalka dla ISIS

image001
| 17 komentarzy|
image_pdfimage_print

image001

Biuro medialne w prowincji Damaszku Państwa Islamskiego (ISIS) opublikowało fotoreportaż pokazujący dziesiątki chrześcijan z miasta Al-Karjaten podpisujących kontrakt dhimma.

Kontrakt wymaga od każdego z nich płacenia podatku dżizja, przestrzegania reguł islamskich i powstrzymania się od pewnych aktywności. W zamian, zgodnie a kontraktem zawierającym 11 paragrafów, opublikowanym przez wiodące forum dżihadystyczne związane z ISIS, Szumouch Al-Islam, ISIS będzie chroniło ich i ich własność i nie będą zmuszeni do nawrócenia się, ani nie doznają krzywdy. Kontrakt dodaje, że każdy, kto złamie którykolwiek z paragrafów artykułu, będzie traktowany jako walczący.

Poniżej 11 paragrafów kontraktu:

1. Chrześcijanom nie wolno budować kościołów, klasztorów ani eremów w mieście i jego okolicach.

2. Nie wolno im pokazywać krzyży ani żadnej ze swoich książek na ulicach i targach muzułmańskich, ani nie wolno im używać głośników kiedy się modlą lub odprawiają nabożeństwo.

3. Nie wolno im dopuścić, by muzułmanie słyszeli recytowanie ich ksiąg lub dźwięk ich dzwonów, w które wolno dzwonić tylko wewnątrz kościołów.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

4. Nie wolno im dokonywać żadnego aktu agresji przeciwko ISIS, takich jak dawanie schronienia szpiegom i poszukiwanym. Jeśli dowiedzą się o jakimkolwiek spisku przeciwko muzułmanom, muszą o tym złożyć raport.

5. Nie wolno im publicznie odprawiać rytuałów religijnych.

6. Muszą szanować muzułmanów i nie krytykować ich religii.

7. Bogaci chrześcijanie musza płacić roczną dżizję [w wysokości] czterech złotych dinarów; chrześcijanie z klasy średniej muszą płacić dwa złote dinary, a biedni muszą płacić jednego. Chrześcijanie musza ujawnić swoje dochody i mogą podzielić dżizję na dwie raty.

8. Nie wolno im posiadać broni palnej.

9. Nie wolno im angażować się w działalność handlową świniami lub alkoholem z muzułmanami lub na targach muzułmańskich i nie wolno im publicznie pić alkoholu.

10. Mogą utrzymywać własne cmentarze.

11. Muszą przestrzegać przepisanego przez ISIS stroju i wskazówek w handlu.

Źródło: http://www2.memri.org/

Tłumaczenie MEMRI

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook