Chrześcijanie są dyskryminowani. UE powinna pomóc

Włoski minister spraw zagranicznych, Franco Frattini
Press conference by Franco Frattini
| 7 komentarzy|
image_pdfimage_print

Minister spraw zagranicznych Włoch Franco Frattini opowiedział się za interwencją Unii Europejskiej w sprawie przemocy i dyskryminacji chrześcijan na świecie. Z wnioskiem tym wystąpił po sobotnim zamachu bombowym w Egipcie, w którym zginęło 21 osób.

W wydanym w niedzielę oświadczeniu Frattini zaapelował, aby ataki na chrześcijan były tematem obrad szefów dyplomacji UE 31 stycznia.

Włoski minister spraw zagranicznych, Franco Frattini
Włoski minister spraw zagranicznych, Franco Frattini

– Ostatnie epizody przemocy w Nigerii i zamach w Aleksandrii w Egipcie w sposób tragiczny potwierdziły, że zjawisko nietolerancji religijnej, zwłaszcza wobec chrześcijan, które także nie oszczędza innych mniejszości religijnych, przybrało niepokojące rozmiary, absolutnie nie do przyjęcia dla tych, którym leżą na sercu prawa jednostki – oświadczył szef MSZ Włoch.

– Dlatego nadszedł czas mocnej i jednomyślnej politycznej odpowiedzi ze strony wszystkich rządów, którym bliskie są prawa jednostki, wśród których wolność wiary jest składnikiem fundamentalnym – dodał.

– Unia Europejska, która położyła wyższość praw indywidualnych u podstaw swych zasad konstytucyjnych, powinna stanąć w pierwszej linii w tej batalii. I o to właśnie dzisiaj Włochy proszą Unię – podkreślił szef włoskiej dyplomacji.

Więcej na: wp.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook