Chrześcijanie i Al-Kaida razem na liście ekstremistów

Dżihadyści, równie niebezpieczni jak chrześcijanie
| 24 komentarzy|
image_pdfimage_print

Kanał Fox News poinformował, że armia amerykańska wymieniła Kościół Ewangelicki i Kościół Katolicki jako przykłady ekstremizmu religijnego wraz z Al-Kaidą i Hamasem.

„Obraża nas fakt, że Kościół Ewangelicki i Kościół Katolicki zostały wymienione wśród znanych grup terrorystycznych”, powiedział Ron Crews, dyrektor Sojuszu Kapelanów na rzecz Wolności Religijnej. „Haniebne jest, aby jakakolwiek jednostka wojskowa Stanów Zjednoczonych pozwalała na tak przeinaczoną ocenę.”

Do zdarzenia doszło podczas prezentacji na temat ekstremizmu w czasie szkolenia rezerwy armii dotyczącego zasad równości szans. Na szczycie listy znalazł się Kościół Ewangelicki. Inne wymienione organizacje to katolicy, Al-Kaida, Hamas, Ku Klux Klan, sunnici i Naród Islamu. Wojsko sklasyfikowało również „islamofobię” jako formę religijnego ekstremizmu.

George Wright, rzecznik armii, powiedział Fox News, że prezentacja odbyła się w zeszłym roku i dopiero teraz jej przebieg wychodzi na jaw. Stwierdził, że był to „odosobniony przypadek, który nie miał poparcia Departamentu Obrony”. „Slajd z prezentacji nie jest dziełem armii i na pewno nie odzwierciedla naszej polityki i przekonań”, powiedział. „Autorem jest osoba, która działała bez wiedzy i zgody dowództwa.” Dodał, że gdy skarga została złożona, prelegent usunął slajd i przeprosił. „Uważamy, że sprawa jest zamknięta.”

Incydent został upubliczniony przez żołnierza, który uczestniczył w odprawie. Poprosił o kopię prezentacji i wysłał ją do Sojuszu Kapelanów. Crews powiedział Fox News, że „żołnierz ten uważa siebie za ewangelika i nie był zadowolony z tego, że zaklasyfikowano go jako terrorystę. Materiał prezentacji odzwierciedla nastawienie, że wszystko co związane z religią jest ekstremizmem”.

Archidiecezja Wojskowa wezwała w oświadczeniu Departament Obrony do zapewnienia, iż „nigdy więcej pieniądze podatników nie zostaną użyte do opracowania jawnie antyreligijnych materiałów dla mężczyzn i kobiet w mundurach”.

Dżihadyści, "taki sam" przykład ekstremizmu jak ewangeliccy chrześcijanie?
Dżihadyści, „taki sam” przykład ekstremizmu jak ewangeliccy chrześcijanie?

Rzecznik Wright podkreślił, że „z notatek wyraźnie wynika, że prelegent nie był znawcą tematu i opracował materiał na podstawie informacji z Internetu”. Crews zdziwił się, dlaczego osoba nie będąca ekspertem prezentowała materiał. Powiedział, że miał okazję porozmawiać z panią oficer, która prowadziła odprawę i powiedziała mu ona, że uzyskała te informacje od lewicowej organizacji prawniczej Southern Poverty Law Center. „Dlaczego wojsko do tego stopnia kieruje się ocenami SPLC w określaniu grup nienawiści i grup ekstremistycznych? Wydaje się, że niektóre jednostki wojskowe biorą definicje grup ” nienawiści „i” ekstremistycznych ” z list antychrześcijańskich organizacji politycznych. Jest to sprzeczne z apolityczną postawą odpowiednią dla wojska”, skomentował.

Natomiast Mark Potok, rzecznik Southern Poverty Law Center, powiedział Fox News, że nie dostarczyli wojsku żadnej listy religijnych grup ekstremistycznych: „Na 100 procent i zdecydowanie to nieprawda” Stwierdził, że SPLC nigdy nie sklasyfikowało ewangelików ani katolików jako grup ekstremistycznych.

Tłumaczenie: Agaxs

Źródło: http://townhall.com/columnists/toddstarnes/2013/04/05/military-labels-evangelicals-catholics-as-religious-extremism-n1559433/page/2

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook