Choudary: „Bierzcie zasiłki, żeby wspierać dżihad”

AC
| 17 komentarzy|
image_pdfimage_print

Anjem Choudary został sfilmowany z ukrycia, kiedy naśmiewał się z niemuzułmanów, którzy pracują całe swoje życie od 9 do 17. Znany ekstremista powiedział swoim zwolennikom, że wiele szanowanych postaci ze świata muzułmańskiego pracuje tylko jeden albo dwa dni w roku.

„Przez resztę roku zajmujemy się świętą wojną, czyli dżihadem”, powiedział Choudary i dodał: ”Ludzie powiedzą: ‘Ale ty jednak ty nie pracujesz’. Ale zrozumcie, że branie pieniędzy od niemuzułmanów, czyli ludzi kaffir, jest całkowicie w porządku. Bierzemy po prostu zasiłek dla „poszukujących dżihadu”. Potrzebujemy przecież wsparcia”. Choudry oznajmił grupie około 30 słuchaczom: „Zamierzamy przejąć Anglię. Muzułmanie nadchodzą!”.

Naśmiewając się z codzienności brytyjskich ludzi pracy islamista powiedział: “Widzicie dookoła zapracowanych ludzi, którzy są zajęci przez całe życie. Budzą się o siódmej, a o dziewiątej idą do pracy, pracują osiem, dziewięć godzin, wracają o siódmej wieczorem, oglądają serial i kładą się spać. I tak żyją przez 40 lat swojego życia. To się nazywa niewolnictwo”.

Choudary, który jest ojcem czwórki dzieci, otrzymuje zasiłek w wysokości ok. 25 000 funtów rocznie; dostaje o 8000 funtów więcej niż na przykład żołnierz walczący w Afganistanie z talibami, którego pensja netto wynosi tylko 17 000 funtów rocznie. Takie dane podaje dziennik „The Sun”, którego reporterzy sfilmowali potajemnie Choudary’ego podczas jego spotkań ze zwolennikami.

Na jeszcze innym spotkaniu, zinfiltrowanym przez dziennikarzy „The Sun”, Choudary ogłosił, że islam przejmuje Europę. Mówił: „Teraz powoli przejmujemy władzę w Birmingam i zaludniamy je. Jest już nas 30 – 40 procent w Brukseli, w Amsterdamie. W Bradford muzułmanie stanowią już 17 procent. Nasi ludzie są jak tsunami przechodzące przez Europę. A my tutaj się po prostu relaksujemy i przejmujemy Bradford. Świat się zmienia”.

Choudary, któremu już dwa razy zabroniono zarządzania jakąkolwiek organizacją zgodnie z uchwałą parlamentu dotyczącą terroryzmu z 2006 (The Terrorism Act), powiedział publiczności zgomadzonej w domu kultury w Benthal Green, że David Cameron i Barack Obama, jak też przywódcy Pakistanu i Egiptu są szatanami i powinni zostać zabici. „Co ostatecznie chcielibyśmy, żeby im się stało? Może ja jestem jedynym, który chce żeby szatan został zabity? Z szatanem należy skończyć. Nie powinien istnieć. Demokracja, wolność, świeckość, parlament, wszyscy członkowie parlamentu i prezydenci, wszystkie idee niewiernych, czyli kaffir, to wszystko, czemu oni oddają cześć, my uważamy za złe i musimy ich odrzucić” – przekonywał islamski kaznodzieja.

ACKiedy później skonfrontowano Choudary’ego z jego sfilmowanymi przemowami powiedział: „Wielu ludzi w społeczności muzułmańskiej żyje z zasiłków, w tym także z zasiłku dla bezrobotnych poszukujących pracy (Jobseeker’s Allowance). Tylko w formie żartu mogłem powiedzieć coś o zasiłku dla poszukujących dżihadu (Jihad Seeker’s Allowance). Dżihad oznacza zmagania, niekoniecznie musi chodzić dosłownie o walkę. Nigdy nie powiedziałem nikomu w tym kraju, żeby kogoś zabił”.

Tłumaczyła KG
Źródło: http://www.telegraph.co.uk/news/9875954/Muslim-preacher-urges-followers-to-claim-Jihad-Seekers-Allowance.html

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze