Chcieli wysadzić nowojorskie metro

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

FBI sprawdza, czy mężczyzna zatrzymany w związku z planowanym zamachem terrorystycznym w Nowym Jorku jest powiązany z Al-Kaidą. Śledztwo prowadzone w tej sprawie ujawniło, że terroryści najprawdopodobniej chcieli wysadzić w powietrze węzeł kolejowy albo stację metra.


Jak poinformowała federalna policja, terroryści planowali atak w dużym mieście – najprawdopodobniej w Nowym Jorku. Nie ujawniono, gdzie i kiedy dokładnie zamach miał mieć miejsce.

FBI przesłuchało w tej sprawie sympatyzującego z Al Kaidą mężczyznę – Najibullaha Zazi. Zazi był obserwowany przez FBI od dłuższego czasu. Został zatrzymany w Nowym Jorku 10 września. 24-latek zaprzeczył, że planował przeprowadzenie jakiegokolwiek ataku, ale przyznał, że uczestniczył w treningowym obozie w Pakistanie. Według śledczych, mógł tam nawiązać kontakty z Al-Kaidą. Na razie jeszcze nie przedstawiono mu zarzutów.

Taśmy i instrukcje

CNN poinformowało, że w nowojorskim mieszkaniu Zaziego znaleziono taśmę z nagraniem z Grand Central Terminal w Nowym Jorku, gdzie krzyżuje się wiele linii pociągów i metra. Codziennie przez dworzec przewija się pół miliona ludzi. Zazi miał również posiadać instrukcje dotyczące podłożenia ładunku wybuchowego oraz mapy i plany Nowego Jorku. Ekspertyza ujawniła też ślady materiałów wybuchowych na plecaku 24-latka.

Więcej na: tvn24.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook