„Chciałabym uciskać białych ludzi”

1
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Muzułmańska przewodnicząca związku studentów Uniwersytetu w Salford stwierdziła, że chciałaby „uciskać białych ludzi”, że każdy powinien przeczytać Koran i że mężczyźni i kobiety nie mogą być przyjaciółmi.

Zamzam Ibrahim sugerowała też, że gdyby więcej ludzi przeczytało Koran, islam przejąłby władzę. Pochodząca z Somalii studentka nazwała również rządową strategię przeciwdziałania radykalizacji Prevent jako „katastrofalną” i „rasistowską”.

W innej wiadomości na temat możliwości przyjaźni między mężczyzną i kobietą, odpowiedziała: „Dyskutowałam z wieloma przyjaciółmi. Może w niektórych przypadkach tak, ale w islamie jest niewłaściwe, żeby dziewczęta przyjaźniły się z mężczyznami! Więc powiem nie, nie ma możliwości takiej przyjaźni, jaką mogą mieć z osobą tej samej płci”. W innym wpisie na tweeterze, pod hasłem „Gdybym była prezydentem” Ibrahim napisała: „Chciałbym uciskać białych ludzi, aby dać im odczuć co nam robią!”.

Podczas kampanii wyborczej w National Union of Students Ibrahim stwierdziła: „NUS musi kontynuować swoją wielką pracę nad zwalczaniem rasistowskiej, ksenofobicznej, mizoginicznej, homofobicznej i wszelkiej innej nienawiści. Jeśli zostanę wybrana, będę (…) walczyć z katastrofalną, rasistowską strategią rządową Prevent”.

Według islamistki, program zapobiegania ekstremizmowi został wykorzystany do stworzenia rozbudowanej inwigilacji społeczeństwa, wymierzonej w czarnych i muzułmanów”. Muzułmańscy studenci uważają, że Prevent „demonizuje muzułmanów na kampusie”.

Komentarze Ibrahim wywołują podobne kontrowersje jak wypowiedzi byłej szefowej NUS, Malii Bouattia. Bouattia nazwała m.in. Uniwersytet Birmingham „przyczółkiem syjonistycznym”. Sprzeciwiła się też uchwaleniu przez NUS rezolucji potępiającej Państwo Islamskie, twierdząc, że wniosek podsycałby strach przed muzułmanami i służył jako “usprawiedliwienie wojny”. www.euroislam.pl

NOS, na podst. www.dailymail.co.uk

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook