Charytatywna zbiórka na bomby

Terroryści
| 5 komentarzy|
image_pdfimage_print

Sponsorzy organizacji charytatywnej Muslim Aid nieświadomie przekazali tysiące funtów islamskim terrorystom planujących samobójcze zamachy w Wielkiej Brytanii.

Trzech mieszkańców Birmingham, Irfan Naseer (31), Irfan Khalid (27) i Ashik Ali (27) podawało się za przedstawicieli fundacji Muslim Aid, zbierając w Leicester po domach pieniądze. Fundacja otrzymała jedynie ułamek zebranych przez nich funduszy. Detektywi znaleźli dowody na to, że kwestorom udało się zebrać co najmniej 12 tys funtów. Prokuratura ustaliła, że w lipcu 2011 roku trzej mężczyźni zostali przeszkoleni w talibańskim obozie w pakistańskim Wazristanie i planowali zamachy, które miały przyćmić skalą ataki z 7 lipca 2005 w Londynie.

We wrześniu 2011 roku aresztowano 12 osób, z czego sześć przyznało się do planowania zamachów terrorystycznych. Jeden z nich, Rahid Ahmed przyznał też, że otrzymał od oskarżonych 13 tys. funtów, które zebrali podczas ulicznych zbiórek podając się za aktywistów fundacji. Zarejestrowali też na eBay’u konta, zarejestrowane jako „terrorshop” i „shopterror” (jedno z nich eBay zamknął).

Mężczyzn aresztowano, gdy treść podsłuchiwanych rozmów, które prowadzili w swym samochodzie, nie pozostawiała już żadnej wątpliwości, że wkrótce zamierzają zginąć w samobójczym zamachu zamieniając Small Heath (dzielnica Birmingham) w „małą strefę wojny”. Z nagrań, w których dyskutowali, na którym cmentarzu będą ewentualnie pochowane ich szczątki, wynika, że zamach miał mieć miejsce przed końcem czerwca tego roku.

Lider snuł także plany zamontowania na masce ciężarówki długich ostrzy i wjechania nią w przechodniów.

Oprac. GeKo, na podst. http://www.bbc.co.uk/news/uk-20040835

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze