Cameron oskarżony o „demonizowanie” muzułmanów

Warsi I Cameron
| 3 komentarzy|
image_pdfimage_print

Była minister stanu w resorcie spraw zagranicznych.Wielkiej Brytanii baronessa Sayeeda Warsi oskarżyła Davida Camerona o „demonizowanie” zwykłych muzułmanów.

Warsi I Cameron
Warsi I Cameron

Członkini Izby Lordów odniosła się do przemowy premiera, w której ostrzegał on przed niebezpieczeństwem ze strony brytyjskich muzułmanów, którzy „po cichu akceptują” ekstremizm.

W swoich postach na Twitterze Warsi napisała: „Muzułmanie mieszkający w Wielkiej Brytanii walczą w swoich środowiskach z ideologią ISIS; w meczetach, centrach społecznych, klubach sportowych, kołach naukowych. To dzieci brytyjskich muzułmanów są rekrutowane przez ISIS. Z tego powodu brytyjscy muzułmanie walczą z tym złem na terenie UK”.

Stwierdziła, że gdyby rząd był wystarczająco zaangażowany w kontakty z muzułmańskimi wspólnotami „to wiedziałby, jak te społeczności walczą z ideologią ISIS na terenie Zjednoczonego Królestwa”.

Cameron w przemowie podczas konferencji na Słowacji 19 czerwca podkreślił, że przeciwstawienie się ekstremizmowi jest zadaniem brytyjskich muzułmanów. „Zbyt często słyszymy zarzut, że radykalizacja jest winą kogoś innego – powiedział – Obwinianie się nawzajem do niczego nie prowadzi i jest niebezpieczne. Akceptując takie przerzucanie się odpowiedzialnością – czy to między jednostkami rządowymi czy przedstawicielami władzy – ignorujemy fakt, że radykalizacja zaczyna się od pojedynczej osoby.”

Nastolatek z rodzinnego miasta baronessy Warsi, Dewsbury, został najmłodszym zamachowcem samobójcą pochodzącym z Wielkiej Brytanii, gdy 13 czerwca wysadził się w powietrze Iraku. W tym samym czasie trzy kobiety z Bradford prawdopodobnie przekroczyły granicę Syrii z dziewięciorgiem dziec,i aby przyłączyć się do ISIS.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

W komentarzu „Guardiana” Warsi napisała: „Mocne słowa wypowiedziane przez Theresę May podczas konferencji poświęconej antyterroryzmowi, zorganizowaną przez stołeczną policję w Londynie na dzień przed przemową Camerona na Słowacji, nadały dyskusji właściwy ton oraz przekazały obrazową i szczerą informację: wszyscy musimy robić więcej i musimy robić to razem. Byłoby lepiej gdyby premier poszedł w jej ślady. Ktoś powinien mu również poradzić, aby na miejsce wypowiedzi skierowanej do brytyjskich muzułmanów zamiast Bratysławy wybrał Birmingham lub, co ośmielę się zasugerować, Bradford”.

Tłumaczył Severus Snape na podstawie www.independent.co.uk

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook