CAIR pod sąd

Członkowie organizacji CAIR
| 3 komentarzy|
image_pdfimage_print

Sędzia federalny w amerykańskim sądzie okręgowym Dystryktu Kolumbia odmówił oddalenia skargi pięciu byłych klientów przeciwko Radzie ds. Stosunków Amerykańsko-Islamskich (CAIR – Council on American-Islamic Relations).

CAIR, określona już w przeszłości przez FB i Biuro Prokuratora Generalnego jako przyczółek Bractwa Muzułmańskiego i Hamasu w USA, powiązana jest z The Holy Land Foundation,  skazaną w procesie kryminalnym za utworzenie komórki terrorystycznej. Fundacja ta jest największym muzułmańskim towarzystwem charytatywnym, które z ramienia Hamasu zbierało fundusze na prowadzenie dżihadu powiązanego z użyciem przemocy.

Członkowie organizacji CAIR
Członkowie organizacji CAIR

CAIR zwróciła się do sędziego federalnego Paula L. Friedmana o wycofanie zarzutów o oszustwo, ale sąd w całości odrzucił wniosek. Na początku roku pięciu byłych klientów założyło wobec CAIR, określającej samą siebie jako firma prawnicza, mająca rzekomo działać w obronie muzułmańskiego interesu publicznego i praw obywatelskich, dwie oddzielne sprawy w sądzie federalnym. Skarżący zarzucali CAIR pogwałcenie prawa zwyczajowego i przestępstwo ustawowe, naruszenie obowiązków powierniczych i celowe wzbudzanie poczucia stanu zagrożenia emocjonalnego.

Dwa pozwy zostały złożone po wcześniej już złożonym pozwie, który także zarzucał CAIR działalność niezgodną z prawem, która urosła do rozmiarów gangsterstwa, traktowanego zgodnie z RICO (federalna ustawa o przeciwdziałaniu przestępczości zorganizowanej -przyp.tłum.). W tym przypadku sąd odrzucił zarzuty powołujące się na RICO, uznając działania CAIR za oszustwo, jednakże nie kwalifikujące się do rozpatrywania zgodnie z tą ustawą federalną.

Dwie nowe cywilne skargi zostały złożone w federalnym sądzie okręgowym Dystryktu Kolumbia szóstego stycznia 2010 roku. CAIR wnioskował o odrzucenie zarzutów przez sąd w dniu 26.01, a 15 maja sąd podjął się prowadzenia sprawy. Oba pozwy wywodzą się z tych samych wydarzeń, czego rezultatem jest łączne rozpatrywanie obu spraw przez sąd.

Według pozwu Morris Days, adwokat i menadżer zajmujący się prawami obywatelskimi w obecnie nie funkcjonującej już filii CAIR dla stanów Maryland i Wirginia, mieszczącej się w Herndon w stanie Wirginia, w rzeczywistości nie był adwokatem i nie był w stanie zapewnić pomocy prawnej klientom oczekującym od CAIR prawnej reprezentacji. CAIR miała świadomość oszustwa i rozmyślnie spiskowała z Daysem w celu ukrycia przed klientami faktu, że ich sprawy nie są prowadzone we właściwy sposób lub nie są w ogóle prowadzone.

Prokurator David Yerushalmi reprezentuje w obu  procesach pięciu powodów, z których trzech jest amerykańskimi muzułmanami. Tymczasem według twierdzeń powodów, wewnętrzne dokumenty CAIR dowodzą, że ofiary przestępczego działania tej firmy można liczyć w setkach. Zgodnie z powództwem, CAIR wiedziała lub powinna była wiedzieć, że Days, w momencie gdy był zatrudniany nie posiadał uprawnień do wykonywania zawodu adwokata. Podobnie jak to się dzieje w przypadku wielu organizacji przestępczych, sprawy się jeszcze pogorszyły, gdy przedstawiciele CAIR zostali skonfrontowani z niepodważalnymi dowodami oszukańczej praktyki Days. Zamiast uzdrowić sytuację i naprawić błędy, CAIR spiskowała z Daysem w celu kontynuowania przestępczego procederu.

Książka o CAIR: "Muzułmańska mafia, wewnątrz sekretnego podziemia które konspiruje aby zislamizować USA"
Książka o CAIR: "Muzułmańska mafia, wewnątrz sekretnego podziemia które konspiruje aby zislamizować USA"

W tym celu przedstawiciele CAIR celowo ukrywali przed klientami, stróżami prawa, organizacjami prawniczymi Wirginii czy Okręgu Kolumbia, a także przed mediami, prawdę o swoim pracowniku. Gdy CAIR otrzymywała telefony od swoich klientów skarżących się na niekompetentne usługi Daysa, organizacja ta rozmyślnie zwodziła swoich klientów odnośnie powiązań z Daysem, sugerując, że w zasadzie nigdy nie był tam zatrudniony. CAIR zatajała przed nimi także fakt, iż został on zwolniony, gdy niektórzy pokrzywdzeni zaczęli grozić procesem.

Odnosząc się do nazwania tej organizacji przez władze rządowe „nie wskazanym wspólnikiem” Holy Land Foundation (zdelegalizowanej za finansowanie Hamasu i innych organizacji terrorystycznych – przyp.tłum) w procesie o finansowanie terroryzmu, Yerushalemi powiedział: “Dowody wyraźnie wskazują, że CAIR jest organizacją przestępczą założoną przez Bractwo Muzułmańskie i Hamas, aby realizować cele pełzającego dżihadu w USA.”

Co więcej, kilku najwyższych rangą dyrektorów CAIR zostało skazanych za przestępstwa związane z terroryzmem. W wyniku tego FBI publicznie ogłosiła, że zakończyła wszelkie kontakty z tą ogólnokrajową organizacją, która śmie się nazywać „największą muzułmańską organizacją Ameryki broniącą praw obywatelskich”.

Jak powiedział Yerushalmi: “Ostatecznie okazało się, że CAIR jest największą muzułmańską organizacją przestępczą Ameryki, której działania przestępcze nie znają granic”.

„Zgodnie z faktami, starannie przedstawionymi w obu powództwach, CAIR zaangażowała się w masowe oszustwo, w którym dosłownie setki klientów tej organizacji zostało  pokrzywdzonych, a którzy z powodu zatajenia tego faktu przez CAIR wciąż nie zdają sobie z tego sprawy. Fakt, że organizacja ta oszukała zarówno muzułmanów jak i niemuzułmanów, pokazuje, że jedynym interesem, jakim się kieruje, jest jej własny interes. CAIR nieustannie podejmuje wysiłek, żeby wyciągnąć miliony dolarów od darczyńców, myślących, że wspierają uznaną organizację.”(pj)

Książka o CAIR: „Muzułmańska mafia, wewnątrz sekretnego podziemia które konspiruje aby zislamizować USA ( część książki na google books, język angielski)”

Tłum. BL

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze