Były sobie idiotki trzy… Przegląd prasy

Trudno znaleźć słowa opisujące praktyki ludobójców z Państwa Islamskiego. ISIS zabiło 25 mężczyzn oskarżonych o szpiegostwo.

Zanurzono ich w kwasie azotowym. Ciało zanurzone w kwasie azotowym się rozpuszcza.
http://wiadomosci.wp.pl/

Państwo Islamskie nie powiedziało swojego ostatniego słowa. Szef francuskiego wywiadu przyznaje otwarcie, że ISIS szykuje nad Loarą szereg krwawych zamachów.
http://wiadomosci.dziennik.pl/

Minister spraw zagranicznych chce, żeby Polska walczyła z Państwem Islamskim. Planuje wysłać samoloty F-16, które mają posłużyć do celów zwiadowczych. Niektórzy twierdzą, że Polska w ten sposób chce wzmocnić własną pozycję w NATO.
http://fakty.interia.pl/

Mężczyzna, który instruował, jak konstruować bomby i otwarcie popierał akty terrorystyczne trafił do aresztu. Media okrzyknęły go „polskim dżihadystą”. Dziś walczy o odszkodowanie od polskiego państwa. Z jakim skutkiem?
http://fakty.interia.pl/

Alternatywa dla Niemiec (AfD) protestuje przeciwko budowie meczetu w Erfurcie. Jej działacze chcą teraz w praktyce zrealizować swoje hasło: „Islam nie należy do Niemiec”. Można powiedzieć złośliwie, że warto zastanowić się nad innym sloganem, opisującym rzeczywistość: „Niemcy należą do islamu”. Czy AfD jest w stanie to zmienić?
http://www.rp.pl/

Wirus „islamofobii” dociera nie tylko do Niemiec. Jest nim zainfekowana także Polska. Bo jak inaczej skomentować fakt, że jedynie 3% Polaków przyjęłoby uchodźców do własnego domu.
https://www.wprost.pl/

Mało tego, popis islamofobii i stereotypowego myślenia dał w ogólnopolskiej telewizji zastępca koordynatora służb specjalnych minister Marek Wąski, który powiedział otwarcie, że trzeba się bronić przed islamskim terroryzmem. To taki istnieje? Niemożliwe!
https://www.wprost.pl/
Najwyraźniej islamofob nie zagląda na strony „Polityki”, a tam redakcja prezentuje interesujący eksperyment, który dowodzi, że „istnieją granice między państwami, nie między ludźmi”. Jaka jest recepta na lęk przed muzułmańskimi uchodźcami? Trzeba sobie patrzeć głęboko w oczy, a strach minie. Tylko przynajmniej cztery minuty. Naprawdę, takie to proste. I po co nam ustawa antyterrorystyczna i prawo imigracyjne?
http://www.polityka.pl/

Może do sumień Polaków przemówi artystyczny performance. W gnieźnieńskiej katedrze trzy kobiety przebrane za muzułmanki w burkach biły pokłony przed ołtarzem i przystąpiły do komunii. Jak mówią, chciały doświadczyć odrzucenia, pokazać, jak się może czuć uchodźca. Ja proponuję dzielnym artystkom (tak dla równowagi) lecieć do Arabii Saudyjskiej i tam wejść do meczetu nago. Ciekawe, czego tam wówczas doświadczą? Stawiam na zrozumienie i akceptację.
http://wpolityce.pl/

Sporządził Piotr Ślusarczyk

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign