Była Miss Iraku przeciwko muzułmańskiej kongreswoman

Ilhan Omar kontra Sarah Idan (zdj. Fibonacci Blue, Flickr, CC BY 2.0 oraz Twitter)
Ilhan Omar kontra Sarah Idan (zdj. Fibonacci Blue, Flickr, CC BY 2.0 oraz Twitter)
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

„Ilhan Omar nie reprezentuje mnie jako muzułmanki – ani nie reprezentuje milionów muzułmanów na Bliskim Wschodzie”, powiedziała o kongresmence z Minnesoty, w telewizyjnym show, była Miss Iraku Sarah Idan.

Omar automatycznie ripostowała na Twitterze „Hej, mogę się mylić, ale nie jesteś rezydentką #MN05 (region wyborczy Omar) i to powoduje, że nie mogę być twoją przedstawicielką”, odcięła się kongresmenka.

„Poważnie @IlhanMN to jest twoja intelektualna odpowiedź?” zapytała w odpowiedzi Idan. „Powiedziałam jako MUZUŁMANKA! Nie popieram twojego antyamerykanizmu, antysemityzmu, agendy Bractwa Muzułmańskiego używającej demokracji, by realizować cele islamskiego socjalizmu, TWOJE i TWOICH PRZYJACIÓŁ, dzielenia i osłabiania kraju”.

Ilhan Omar, uchodźca z Somalii, pierwsza muzułmańska kongresmenka, była wcześniej wielokrotnie krytykowana za wypowiedzi o charakterze antysemickim. Obecnie prawicowe media przedstawiły materiały świadczące o jej fałszerstwie imigracyjnym, a popularny imam Mohamad Tawhidi twierdzi publicznie, że ma dowody na współpracę Omar i katarskiego wywiadu.

Sarah Idan w wieku 18 lat pracowała jako tłumaczka dla amerykańskiego wojska, pomagając zmniejszyć kulturowe różnice między Amerykanami a Irakijczykami po inwazji w Iraku. Uważa siebie za świecką muzułmankę. (j)

Chętnie nas czytasz?

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook