Bułgaria ściga islamistów

| 3 komentarze|
image_pdfimage_print

W Bułgarii postawiono w stan oskarżenia 13 członków islamistycznej organizacji Al Waqf al Islam. Oskarżeni są o głoszenie treści salafickich i propagowanie wprowadzenia szariatu. Jeden z aresztowanych pełnił funkcję imama.

Organizacja działała w regionie Rodopów, w miastach Smolan, Błagojewograd i Pazardżik. Prokurator okręgowy w Pazardżiku powiedział, że oskarżenie dotyczy przewodzenia i członkostwa w nielegalnej organizacji. Sprawa jest rezultatem akcji bułgarskiego MSW i Państwowej Agencji Bezpieczeństwa Narodowego, prowadzonej od 2010 roku.

Muzułmanie w Bułgarii

Prokuratura oznajmiła, że grupa propagowała ideologię “przeciwną zasadom demokracji, rozdziału władzy państwowej od religijnej, liberalizmowi, państwu prawa i podstawowym prawom człowieka takim jak równość płci i wolność wyznania. Islamistyczna propaganda szerzona była podczas piątkowych modłów w meczetach, a także na różnych wykładach i spotkaniach w kawiarniach.

Policja zajęła dokumenty , finanse i komputery grupy, a także skonfiskowała literaturę w języku arabskim.

Domniemanemu przywódcy, Saidowi Mehmedowi Mutlu, grozi do 12 lat więzienia, jeśli zostanie uznany winnym zarzucanych czynów. Inni islamiści mogą dostać wyroki do 10 lat.

PJ, na podst. http://sofiaglobe.com/2012/06/18/bulgaria-charges-13-alleged-radical-islamists/

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

 

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook