Budowniczy irańskich rakiet prawdopodobnie zlikwidowany przez Mossad

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

W potężnej eksplozji w bazie Strażników Rewolucji, do której doszło w sobotę, zginął wysoki dowódca odpowiedzialny za rozwój irańskiego programu rakietowego – wynika z informacji podanych przez władze Iranu. To kolejny argument za tezą, że wybuch, który zabił – wg oficjalnych danych 17 osób – nie był wypadkiem, a aktem sabotażu – pisze „Daily Telegraph”. Aktem sabotażu przeprowadzonym przez izraelski wywiad.

Do eksplozji w bazie wojskowej Malard, 40 km na południowy zachód od stolicy Iranu, doszło podczas przenoszenia amunicji w jednym z arsenałów – ogłosił Ramazan Sharif, rzecznik elitarnej formacji Strażników Rewolucji.

Potem okazało się, że wśród ofiar jest gen. Hassan Moghaddam, „odpowiedzialny za przemysłowe badania mające na celu zapewnienie samowystarczalności zbrojeniowej Strażników Rewolucji”. Ten oficjalny opis obowiązków generała, podany w państwowych mediach, potwierdza, że generał odpowiadał za rozwój programu rakietowego.

Fakt, że w „wypadku” zginął jeden z najważniejszych ludzi elitarnej formacji Strażników Rewolucji podsyca spekulacje, że doszło do sabotażu, i że ma to związek z programem atomowym Iranu. Największy izraelski dziennik „Yediot Aharonot” napisał, że „pewne oceny” wskazują, że wybuch był „wynikiem wojskowej operacji opartej na informacjach wywiadowczych”.

więcej na TVN24.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze