Brytyjski polityk nie będzie ścigany za obrazę islamu

Weston przemawiał do przechodniów przez megafon
| 6 komentarzy|
image_pdfimage_print

Policja nie podejmie żadnych działań przeciwko Paulowi Westonowi, któremu zarzucano obrazę islamu

Weston przemawiał do przechodniów przez megafon
Weston przemawiał do przechodniów przez megafon

Weston, przewodniczący partii Liberty GB i kandat w ostatnich wyborach do Parlamentu Europejskiego, został aresztowany, gdy zacytował słowa Winstona Churchilla na temat islamu na schodach ratusza w Winchester. Zarzucono mu nie poddanie się nakazowi rozwiązania zgromadzenia oraz prześladowanie religijne i rasowe.

Policja Hampshire oświadczyła, że przeciwko Westonowi nie zostanie wniesiony akt oskarżenia. Aresztowanie nastąpiło po skardze obywateli, wyznania islamskiego.

Paul Weston powiedział, że został zatrzymany po tym, jak przeczytał urywki z książki “The River Man” napisanej w 1899 roku przez Winstona Churchilla, gdy ten służył jako oficer w Sudanie.

Polityk przebywał na zwolnieniu za kaucją do 24 maja, kiedy ten środek zapobiegawczy został uchylony przez policję i powiedziano mu, ze nie będą w stosunku do niego podejmowane żadne inne działania. Rzecznik partii Liberty GB stwierdził, że zatrzymanie Westona “wznieciło krajowe i międzynarodowe protesty”.

Grażyna Jackowska na podst. www.bbc.com

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze