Brytyjski agent w Al-Kaidzie współpracował z CIA

| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Brytyjski wywiad jest zaskoczony i zakłopotany ujawnieniem w Stanach Zjednoczonych, że to jego agent podjął współpracę z CIA i udaremnił nowy plan wysadzenia samolotu lecącego do Ameryki.

Brytyjczycy ani nie potwierdzają, ani nie przeczą rewelacjom amerykańskiej sieci telewizyjnej NBC. Rzecznicy brytyjskich służb specjalnych nie chcą komentować potencjalnie kłopotliwej informacji, że to zwerbowany przez nie obywatel brytyjski pochodzenia bliskowschodniego jakoby pracował dla CIA.

Agent przekazał agencji bombę, którą na polecenie operującej z Jemenu Al-Kaidy Półwyspu Arabskiego miał przemycić pod bielizną na pokład samolotu. Amerykanie twierdzą, że jest to ulepszona bomba, jaką w Boże Narodzenie 2009 roku próbował zdetonować nad Detroit młody Nigeryjczyk Umar Abdulmutallab. Tym razem bomba była pozbawiona metalowych części, miała plastikowy zapalnik i była niemal niewykrywalna – nawet przez skanery prześwietlające ubrania podróżnych.

 

więcej na wp.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze