Brytyjska armia nieprzygotowana do wojny z ISIS

image001
| 3 komentarzy|
image_pdfimage_print

image001Wielka Brytania nie będzie przygotowana do nieuniknionej wojny z ISIS, przez krótkowzroczność i tchórzostwo polityków.

Taki uważa Lord David Richards, były szef sztabu generalnego. Jego zdaniem na wojnę z islamskim ekstremizmem musimy przygotować się jak do II wojny światowej. Richards uważa islamski ekstremizm za prawdziwe zagrożenie naszych czasów i potępia polityków, którzy boją się podjąć właściwe działania, niezbędne dla przygotowania brytyjskich sił zbrojnych do walki.

Zdaniem gen.Richardsa przez brak odpowiedniego planowania ze strony polityków, kiedy tylko bojownicy Państwa Islamskiego rozpętają prawdziwe piekło, brytyjskie siły zbrojne nie będą przygotowane do walki. Raport opracowany przez jeden z brytyjskich think tanków ostrzega, że kraj nie jest przygotowany na wojnę. Problematyczne obszary to głównie uzbrojenie i niedostateczne finansowanie, ale również i politycy, którzy karmią kraj pozytywnymi, ale bardzo niebezpiecznymi iluzjami, że Wielka Brytyania ma tak silną pozycję jak dziesięć lat temu.

Lord Richards krytykuje ministra obrony narodowej Michaela Fallona, który beztrosko stwierdził, że „i tak potrzeba pokolenia, żeby zwalczyć Państwo Islamskie”. Richards ostrzega, że nie mamy tyle czasu do stracenia, ponieważ w ciągu jednego pokolenia, a nawet 10 lat, ISIS spowoduje wiele zniszczenia. ISIS wciąż wzmacnia swoje szeregi rekrutując nowych członków, a jedyną metodą skutecznej walki z nim jest interwencja militarna. „Musimy rozwiązać ten problem, ponieważ ISIS zagraża życiu każdego z nas” – powiedział Richards na festiwalu historycznym Chalke Valley i dodał, że będzie zaskoczony, jeśli w ciągu najbliższych pięciu lat Wielka Brytania nie wejdzie w konflikt zbrojny z ISIS.

Przywódcy NATO przyznali niedawno, że w cztery lata po opuszczeniu Iraku siły NATO będą musiały tam powrócić. by walczyć z ISIS.

Lord Richard, który pełni funkcję patrona Armed Forces Muslim Association (stowarzyszenia muzułmanów służących w siłach zbrojnych – red.) podkreśla, że nie uważa, że to jakieś elementy islamu jako religii podsycają ekstremizm, jednak islamscy ekstremiści, nawet jeśli nie stanowią dużego odsetka wszystkich muzułmanów, są bardzo skuteczni w swoich działaniach.

GB, na podstawie: http://www.telegraph.co.uk/

Biografia gen. Richardsa: https://en.wikipedia.org/wiki/

 

 

 

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook