Brytyjscy więźniowie zmuszani do przechodzenia na islam

hmp-brixton-136383658719703901-130927143039
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Chrześcijański kapelan więzienia w Brixton został zmuszony do opuszczenia swojego stanowiska po tym, jak imam pracujący w więzieniu oskarżył go o ekstremizm.

Kapelan Paul Song twierdzi, że więźniowie są zmuszani do przechodzenia na islam w celu zapewnienia sobie ochrony za kratami. Powiedział, że on sam stał się celem ataku ze strony muzułmańskich więźniów w Brixton. Uważa przy tym, że w więzieniu „wiara chrześcijańska nie jest równo traktowana”.

„Niektórzy ludzie zostali przemocą zmuszeni do przejścia na islam. Skąd to wiem? Ponieważ trzy lub cztery osoby przyszły do mnie, żeby mi o tym powiedzieć. To bardzo delikatna kwestia” – mówi. Jeden z więźniów złożył pisemne oświadczenie, już po odsiedzeniu wyroku, że w 2015 roku więźniowie byli zmuszani do przechodzenia na islam.

Song został zwolniony z pracy z powodu oskarżeń o nadmierny radykalizm głoszonych przez niego nauk. Ten były oficer policji utrzymuje, że zwolnienie wynikało również z fałszywych oskarżeń ze strony muzułmańskiego więźnia, który twierdził, że kapelan nazwał go „terrorystą”. Jak mówi Song, jego stanowisko w Brixton zostało poddane weryfikacji po tym, jak kapelanem zarządzającym został muzułmanin Mohammed Yusuf Ahmed.

„Nigdy nie powiedziałem czegoś takiego – mówi. – Nigdy nie wygłosiłbym takich komentarzy. Przez wiele lat pracowałem w więzieniach wielowyznaniowych i nie było żadnych skarg.” Song utrzymuje, że imam zakomunikował mu, iż zamierza zmienić „chrześcijańską dominację” w Brixton.

Kapelan Song
Kapelan Song

Zarząd więzienia oświadczył, że zwolnił go na podstawie „zarzutów o niewłaściwe postępowanie” oraz oskarżenia Ahmeda, że „jest nieprzychylny dla chrześcijan”.

Pastor Song, który obecnie pracuje w południowym Londynie, mówi, że nie dostał żadnych dowodów na poparcie roszczeń przeciwko niemu i został poinformowany przez ministerstwo sprawiedliwości, że może pracować „w dowolnym miejscu, z wyjątkiem HMP Brixton”

Rzecznik więziennictwa powiedział MailOnline: „Nie komentujemy spraw  poszczególnych pracowników. „Jednakże uznajemy wagę wiary i jej pozytywny wpływ na życie przestępców, dlatego w każdym więzieniu działają wielowyznaniowe zespoły duszpasterskie”.

Oprac. Ludwig, na podst.: http://www.dailymail.co.uk

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze