Brytyjczycy łączą Islam z ekstremizmem.

inspired-by-mohammed
| 4 komentarzy|
image_pdfimage_print

Według najnowszych badań Brytyjczycy łączą Islam z ekstremizmem i ciemiężeniem kobiet. Internetowy serwis YouGov wykazał, że 58 % ankietowanych łączy Islam z ekstremizmem, a 69% wierzy w propagowanie w Islamie przemocy względem kobiet.

inspired-by-mohammedBadanie przeprowadzone zostało przez badawczą fundację muzułmańską na grupie 2,152 dorosłych osób. Organizacja ta umieściła plakat w środkach transportu publicznego, mający na celu zwalczenie negatywnego postrzegania Islamu.

Wydawca programu BBC Mark Easton poinformował, że przeprowadzone w zeszłym miesiącu badanie wykazało negatywną postawę Brytyjczyków względem Islamu. Według YouGov na pytanie czy muzułmanie mają pozytywny wkład w społeczeństwo Wielkiej Brytanii, aż czworo na dziesięcioro ankietowanych odpowiada przecząco. Połowa łączy Islam z terroryzmem, 13% twierdzi, że to religia zbudowana na założeniach pokojowych, a tylko 6% łączy go ze sprawiedliwością. 60% zadeklarowało, iż nie posiada zbytniej wiedzy na temat tej religii, z czego jedna trzecia wyraziła chęć dowiedzenia się czegoś więcej.

Odpowiedzialność społeczna.

Islamska fundacja badawcza ma nadzieję, że stworzony przez nią projekt: „Zainspirowani przez Mahometa”, zmieni negatywny pogląd na temat Islamu. W projekcie będą wykorzystywane plakaty przedstawiające ekspertów muzułmańskich – umieszczane w centralnym Londynie na przystankach autobusowych, stacjach metra i tym podobnych. Treść na plakatach ma propagować zdolność islamu do zrównoważonego rozwoju tradycji i religii, ale także do rozwoju praw człowieka i odpowiedzialności społecznej.

Remona Aly, dyrektorka kampanii prowadzonej na rzecz fundacji, poinformowała, iż wielu muzułmanów jest zaniepokojona sposobem w jaki ich religia jest postrzegana przez opinię publiczną. „Chcemy wykształcić lepsze zrozumienie muzułmanów brytyjskich, tego czym się zajmują i jaki jest ich wkład w społeczeństwo brytyjskie. Jesteśmy dumni z bycia Brytyjczykami oraz muzułmanami”- mówiła  Aly.

Przedstawiciel fundacji Quilliama, kontr-ekstremista uważa, że kampania stanowi milowy krok w kwestii wzajemnego zrozumienia obywateli Wielkiej Brytanii:„ Ta kampania jest bardzo ważna, ponieważ pozwoli nie-muzułmanom lepiej zrozumieć wiarę, która inspiruje i prowadzi ich muzułmańskich przyjaciół, sąsiadów i kolegów” oraz: „Ta inicjatywa pomoże brytyjskim muzułmanom przedstawić Mahometa tym, którzy przekręcają jego nauki, jako pokojowego przywódcę, opierającego się na współczuciu i sprawiedliwości.”

DK na podst. http://news.bbc.co.uk

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook