Broń we francuskim meczecie

Policja przed salą modlitw w Lagny-sur-Marne
Policja przed salą modlitw w Lagny-sur-Marne
| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Sala modlitw w Lagny-sur-Marne, około 30 km na wschód od stolicy, została zamknięta w zeszłym tygodniu po operacji policyjnej na dużą skalę.

Związana z konserwatywną salaficką gałęzią islamu, jest trzecim zamkniętym we Francji miejscem modlitw muzułmanów po atakach dżihadystów w Paryżu 13 listopada.

Prefekt departamentu Seine-et-Marne powiedział w niedzielę, że podczas akcji policyjnej związanych z zamknięciem sali modlitwy znaleziono amunicja 7,62mm do karabinu kałasznikowa i propagandowe filmy ISIS.

Minister spraw wewnętrznych Bernard Cazeneuve powiedział wcześniej, że rewolwer i dokumenty dżihadystów zostały również znalezione w trakcie rewizji w domach przywódców meczetu.

W wyniku operacji wydano 22 zakazy podróży i nałożono dziewięć aresztów domowych dla „zradykalizowanych osób”.

Policja znalazła również nagrania pieśni religijnych „gloryfikujących męczenników dżihadu związanych z organizacją terrorystyczną Jabhat al-Nusra”, syryjskim oddziałem Al-Kaidy. Nagrania zostały znalezione pomiędzy materiałami nauczania dla młodzieży w nie zarejestrowanej madrasie czyli szkole religijnej.

Mohammed Ramdane, prezes miejscowego stowarzyszenia muzułmańskiego w Lagny, skrytykował zamknięcie sali modlitewnej, mówiąc: „Nic nie zostało znalezione. Nic nie jest ukryte, niczego nie ukrywamy”.

Xsara na podstawie:  http://www.i24news.tv/

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze