Brat skatował siekierą 18-latkę, która uciekła od męża. Teraz grozi jej kara śmierci za niewierność

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Dziewczyna kilka tygodni walczyła o życie w fatalnych warunkach. Jeśli wyzdrowieje, grozi jej kara śmierci za niewierność.

To, że Gul Meena żyje, to prawdziwy cud. Po 15 ciosach siekierą jej głowa była tak zmasakrowana, że widać było mózg. Chociaż długo czekała na pomoc, a lekarze operowali ją w prymitywnych warunkach, przeżyła.

– Prawdę mówiąc, nie mieliśmy nadziei – przyznaje w rozmowie z „New York Timesem” dr. Zamiruddin, neurochirurg, który przez sześć godzin operował dziewczynę w centrum medycznym w Dżalalabadzie. Przez kolejne tygodnie była nieprzytomna, przez cały ten czas nikt jej nie odwiedził.

W afgańskim szpitalu los pacjenta, o którego nie dba rodzina, jest nie do pozazdroszczenia. Placówki są biedne, dlatego pacjent dostaje tylko łóżko i podstawową opiekę medyczną. Kiedy pierwszy raz Gul odwiedził dziennikarz „New York Timesa”, leżała w kałuży własnego moczu, bo nie miał kto zmienić jej pościeli. – Nie odwiedzili jej rodzice ani nikt z plemienia – mówi „New York Timesowi” dr Abdul Szakur Azimi, dyrektor medyczny szpitala. – Jak mamy rozwiązać tę sytuację?

Rząd i ministerstwo ds. kobiet nie chcą zająć się sprawą Gul. Dziewczynie pomogła afgańsko-amerykańska organizacja Kobiety dla Afganek. Przewiozła do lepszego szpitala w Kabulu i zapłaciła za 24-godzinną opiekę.

więcej na wyborcza.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze