Boris Johnson przeprasza muzułmanów

Premier wielkiej Brytanii Boris Johnson przeprosił społeczność muzułmańską za przypadki “islamofobii” w partii Torysów.

Od 12 lat mówimy o islamie bez politycznej poprawności i bez demonizowania. Wesprzyj nas byśmy mogli dalej działać.  >>Wspieram<<


Wcześniej Johnson był krytykowany za porównywanie wyglądu kobiet noszących nikab do skrzynek na listy i rabusiów bankowych, a jego partia zapowiedziała, że ​​wkrótce rozpocznie dochodzenie w sprawie wszelkiego rodzaju dyskryminacji w jej szeregach.

Ostatnio w Kornwalii zapytano premiera, czy przeprosi za przypadki postaw antymuzułmańskich wśród konserwatystów. „Oczywiście, że tak, i za wszystkie szkody, które to spowodowało – odpowiedział. – To jest nie do przyjęcia, i ważne jest, że jako kraj nie pozwalamy na tego typu rzeczy, dlatego będziemy mieli niezależne dochodzenie w tej sprawie”.

Oświadczenie to pojawiło się zaledwie dzień po tym, jak przywódca Partii Pracy, Jeremy Corbyn, odmówił przeprosin za przypadki antysemityzmu wśród laburzystów.

Niedawno główny rabin Wielkiej Brytanii Efraim Mirvis powiedział, że Corbyn „przyczynia się do uprzedzeń” wobec Żydów i nie nadaje się na premiera. Stwierdził też, że twierdzenia przywódców Partii Pracy, o „zwalczaniu plagi antyżydowskiego rasizmu”, są „zakłamaną fikcją”.

Corbyn, zapytany, czy chciałby ich przeprosić, powiedział: „Dałem już dostatecznie do zrozumienia, że ​​antysemityzm jest totalną trucizną w naszym społeczeństwie. Przyjąłem do wiadomości to, co powiedział główny rabin, ale zaznaczę też, że w społeczności żydowskiej jest bardzo duża liczba osób, które wyraźnie nas popierają. Dostrzegają one moje absolutne zaangażowanie w to, żeby każda społeczność w naszym kraju była bezpieczna pod rządami Partii Pracy”.

Komisja ds. Równości i Praw Człowieka bada obecnie, czy Partia Pracy jest instytucjonalnie antysemicka. Grupa jedenastu posłów opuściła partię na początku tego roku, częściowo z powodu postępowania w sprawie zarzutów o antysemityzm.

Oprac. Anna Żelazna, na podst.: https://www.cityam.com/boris-johnson-apologises-to-muslim-community/

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign