Bojówka Choudary’ego zdelegalizowana

Choudary i wspólnicy
| 5 komentarzy|
image_pdfimage_print

Islamistyczna organizacja The Shariah Project, protestująca niedawno we wschodnim Londynie przeciw sprzedaży alkoholu, została wpisana na listę organizacji terrorystycznych.

Od tego momentu członkostwo w niej będzie karalne.

Przedstawiciele grupy, pod duchowym przewodnictwem kaznodziei nienawiści Anjema Choudary’ego, demonstrowali w grudniu ubiegłego roku na Brick Lane, w imigranckiej dzielnicy wschodniego Londynu, ostrzegając muzułmanów przed „gniewem Allaha” i zabraniając im sprzedawania alkoholu, który zdaniem członków organizacji „niszczy społeczeństwo”.

Muzułmanie sprzedający alkohol w lokalnych sklepach i restauratorzy nie poparli dążeń Shariah Project, podkreślając, że wciąż będą sprzedawać alkohol zgodnie z własną wolą. Dodali również, że Choudary nie będzie im mówił, w jaki sposób mają praktykować ich własną religię.

Choudary i wspólnicy
Choudary i wspólnicy

Islamistyczna grupa, której Shariah Project jest jedynie częścią, do tej pory unikała wpisania na listę organizacji terrorystycznych poprzez regularne zmiany nazwy. Tego rodzaju praktyce sprzeciwił się minister bezpieczeństwa James Brokenshire, podkreślając, że „organizacje terrorystyczne nie unikną wpisania na listę za sprawą działania pod różnymi szyldami. Dlatego też wydaliśmy nakaz uznania Need4Khilafah, Shariah Project oraz Islamic Dawah Association za sojuszników grupy istniejącej już pod nazwą Al Ghurabaa i The Saved Sect. Organizacja znana jest również jako Al Muhajiroun”, dodał Brokenshire.

Al Ghurabaa po raz pierwszy została wpisana na listę w 2006 r. pod zarzutem gloryfikacji terroryzmu. Znana jest między innymi ze słynnych protestów w Londynie, sprzeciwiających się publikacji karykatur Mahometa w Danii w 2005 r.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Badanie z 2012 r., przeprowadzone przez Henry Jackon Society wykazało, że 18 procent osób skazanych za terroryzm w przeciągu ostatnich dziesięciu lat w Wielkiej Brytanii miało powiązania z wyżej wspomnianą grupą.

Trzech członków Al Ghurabaa aresztowano w grudniu ubiegłego roku za terroryzowanie przechodniów w dzielnicy East End w ramach tzw. muzułmańskich patroli.

Bohun, na podst. http://www.eastlondonadvertiser.co.uk/news/anti_alcohol_islamist_group_with_brick_lane_links_banned_for_glorifying_terrorism_1_3659711

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook