Bobby bez kiełbaski – z cyklu szaleństwa wielokulturowości

Angielskie śniadanie
| 2 komentarzy|
image_pdfimage_print

LONDYN: Muzułmański kucharz uważa, że padł ofiarą dyskryminacji religijnej, kiedy okazało się, że miałby przyrządzić na śniadanie kiełbaski wieprzowe i bekon. Sprawa ochrzczona przez media mianem szaleństwem wielokulturowości oburza brytyjską prasę

Angielskie śniadanieHasanali Khoja zapowiedział, iż złoży Sądu Pracy pozew przeciw Metropolitan Police. Cieszący się poparciem muzułmańskich organizacji sześćdziesięciolatek mówi, że odmówiono mu prawa do niepodawania mięsa wieprzowego kiedy pracował jako menadżer kateringu w siedzibie dowództwa policji w zachodnim Londynie. Jego zwierzchnik zasugerował natomiast użycie rękawiczek w celu uniknięcia kontaktu z wieprzowiną.

Byłem zły, mówi mężczyzna, ponieważ moja religia nie dopuszcza kontaktu z wieprzowiną. Dodaje, że straszono go utratą pracy, jeśli nie wykona polecenia, jednak on się nie ugiął: Nigdy nie gotowałem wieprzowiny i nigdy tego nie zrobię, powiedział. Koja jest również doradcą ds. żywności muzułmańskiej przy rządowej agencji Standardów Żywnościowych.

Dział kadr wydał opinię, że mężczyzna nie ma obowiązku dostosować się do polecenia przygotowania wieprzowiny. Jednak nie była to dla niego wystarczająca gwarancja. Mimo że dostał rok specjalnego płatnego urlopu, nadal uważa, iż jego pracodawca wykazał się brakiem wrażliwości na religię. Muzułmanin o mojej pozycji nie powinien być poddany takiemu prześladowaniu, wyjaśnia i zapowiada, iż będzie dochodził sprawiedliwości w sądzie.

Richard Littlejohn, felietonista Daily Mail stwierdził, że ta historia jest niedorzeczna na tak wielu poziomach, że nie wiadomo od czego zacząć. Zatrudnienie w stołówce policyjnej kucharza, który nie chce przyrządzać kiełbasek jest jak zatrudniane ratownika, który nie umie pływać. Niewykluczone, że policja bała się odmówić mężczyźnie pracy, gdyż wtedy spotkałaby się z oskarżeniem o rasizm.

With love from Poland
With love from Poland

Stosunki brytyjskiej policji z muzułmanami stały się ostatnio napięte. Tarique Ghaffur, zastępca komendanta policji i muzułmanin, oskarżył policję o dyskryminację rasową. Przeszedł na emeryturę w listopadzie po otrzymaniu odszkodowania.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

JB na podstawie The National

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook