Bo rodziła dziewczynki… bo nie zrobiła obiadu…

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Dwie kobiety zostały ostatnio zamordowane przez swoich mężów w Egipcie; jedna z nich rodziła same dziewczynki, a druga została zabita, ponieważ nie umiała ugotować posiłku dla męża.

Pierwsza z kobiet, dwudziestolatka, wdała się z mężem w kłótnię, w której oskarżał ją, że rodzi tylko dziewczynki. Matka czworga dzieci odpyskowała, że ​​to męska genetyka determinuje płeć dziecka, dlatego to on jest technicznie biorąc odpowiedzialny za brak synów. Po tym komentarzu mężczyzna wyrzucił ją z balkonu mieszkania na piątym piętrze. Podczas przesłuchania początkowo twierdził, że żona sama wypadła, lecz w końcu przyznał się do zbrodni.

W osobnym incydencie mężczyzna zabił 22-letnią żonę za to, że nie była w stanie przygotować mu obiadu. Miał on zapytać żonę, co zrobiła mu na obiad, gdy wrócił z pracy, ale odparła, że nie może gotować, ponieważ ich butla gazowa jest pusta. Mąż zaatakował ją i w końcu zadźgał nożem na śmierć.

***

Według badania z 2014 roku, obejmującego demografię i zdrowotność Egipcjan ustalono, że 30 procent zamężnych kobiet w Egipcie doświadczyło przemocy domowej ze strony partnerów. 25,2 procent mężatek jest ofiarami przemocy fizycznej, a 18,8 procent doświadcza przemocy psychicznej. Najbardziej narażone na przemoc są najmłodsze mężatki, w wieku 15 – 19 lat – w tej grupie przemocy domowej doświadcza 35.3 procenta z nich.

JP, na podst.: https://www.alaraby.co.uk

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

 

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook