Bitwa uchodźców na krzesła i stoły

Kadry z filmiku nagranego telefonem
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Stoły i krzesła poszły w ruch podczas bójki między dwoma gangami imigrantów w holenderskim centrum dla uchodźców.

W nagraniach ujawnionych przez prawicowego polityka Geerta Wildersa widać dziesiątki młodych mężczyzn, którzy na terenie stołówki biorą udział w brutalnych zamieszkach. Wilders, przywódca antyimigracyjnej Partij voor de Vrijheid (PVV, Partia Wolności), twierdzi, że nagranie przekazał mu pracownik ośrodka.

Na filmie widać jak sytuacja szybko wymyka się spod kontroli, kiedy mężczyźni łamią stołówkowe krzesła, a następnie rzucają w siebie połamanymi fragmentami. Całe zajście odbywa się w pozbawionym okien pomieszczeniu. Podczas bójki ranne zostają cztery osoby, jednak dokładne ramy czasowe zajścia są kwestią sporną,

Wilders, śledzony na Twitterze przez 730 tysięcy osób, poinformował za pomocą serwisu, że film nagrano niedawno w centrum dla uchodźców w Apeldoorn. Jego zwolennicy wykorzystali nagranie przy pisaniu zjadliwych komentarzy pod adresem starających się o azyl w Holandii. W niektórych uchodźcy porównywani są do zwierząt w zoo, w innych naciska się na ich natychmiastową deportację.

Serwis informacyjny Gelrenieuws podaje, że policja potwierdziła, iż incydent, w którym ranne zostały cztery osoby, wydarzył się 4 grudnia. Joop.pl dodaje, że uczestnicy zajścia przeniesieni zostali do innego centrum dla uchodźców.

Sprzeciwiający się islamowi Wilders wygrywa w sondażach przed marcowymi wyborami do parlamentu. Szacuje się, że jego partia zdobędzie 33 mandaty na 150 możliwych w niższej izbie i zepchnie partię obecnego premiera Marka Rutte na drugie miejsce.

aQ na podst.: http://www.dailymail.co.uk/

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook