Birmingham: policja czuje się zagrożona przez terroryzm

Lloyd-House-entrance
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Policja w Birmingham chce wzmocnić bezpieczeństwo antyterrorystyczne wokół swej centrali w Lloyd House. Nowe instalacje mają kosztować 700 000 funtów.

Policja West Midlands oświadczyła, że ​​środki są niezbędne z uwagi na „poważne” zagrożenie terrorystyczne, z którym boryka się Wielka Brytania, zaznaczono jednak, że ​​”nie jest to odpowiedź na żadne konkretne działania skierowane przeciwko personelowi lub budynkowi”.

Chodzi głównie o zamontowanie stalowych słupków, zabezpieczających chodniki wokół Lloyd House przed atakiem samochodem. Dwie nowe bramy, położone jedna za drugą, będą strzegły wjazdu na parking, a część dachu budynku otoczy wysoki na niemal 8 metrów płot, żeby zapobiec atakowi z pobliskiego wieżowca.

„Lloyd House otoczony jest głównymi trasami samochodowymi, które łączą Birmingham City Center z szerszą infrastrukturą transportową w West Midlands. Ryzyko ataku pojazdem, wjeżdżającym na chodnik i taranującym infrastrukturę komendy, jest znaczne i należy je osłabić poprzez wprowadzenie odpowiednich fizycznych barier” – oświadczył rzecznik policji.

JP, na podst. https://www.birminghampost.co.uk

____________________________________________

Komentarz redaktora: Warto zestawić tę informację z opublikowanym przez nas niedawno cytatem z raportu rady miejskiej na temat sytuacji demograficznej w Birmingham  „Birmingham skorzystało z różnorodnych społeczności migrantów, które osiedliły się w mieście i skutecznie przyczyniły się do jego żywotności gospodarczej, stając się liderami w edukacji, medycynie, sporcie, sztuce i biznesie oraz zapewniając miejscowym miejsca pracy”.(jp)

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze