Biali wykluczeni z „antyrasistowskiego” spotkania

1
| 5 komentarzy|
image_pdfimage_print

Lara Prendergast

Bahar Mustafa, kierująca działem opieki społecznej i różnorodności w organizacji studenckiej Goldsmiths Students’ Union zorganizowała „antyrasistowskie” spotkanie, promując je informacją: „Jeśli jesteś mężczyzną i/lub białym PROSZĘ NIE PRZYCHODŹ”.

1

Jak donosi studencki portal „The Tab”, wydarzenie miało stanowić „wyzwanie dla ‘białocentrycznej’ kultury okupacji”, „urozmaicać program” i budować „międzykampusową kampanię umieszczającą wyzwolenie w sercu ruchu”.

2

Na Facebooku Bahar Mustafa umieściła następujący wpis:

„Uczyniłam take wielu z was gospodarzami wydarzenia, więc proszę, zapraszajcie czarnoskórych i wywodzących się z mniejszości etnicznych ludzi (z języka angielskiego BME – Black and Minority Ethnic), jak również osoby reprezentujące niebinarną tożsamość płciową [takie, które nie mają jasno określonej płci – przyp. red.].

Co więcej, jeśli zostałeś zaproszony i jesteś mężczyzną i/lub białym PROSZĘ NIE PRZYCHODŹ, ponieważ zaprosiłam garstkę ludzi i mam nadzieję, że będziecie wystarczająco odpowiedzialni, by uszanować, że jest to wydarzenie tylko dla czarnoskórych i wywodzących się z mniejszości etnicznych kobiet oraz dla ludzi o niebinarnej tożsamości płciowej. Nie martwcie się, wymyślimy wam inne rzeczy do roboty ”.

Mustafa, która na Twitterze opisuje siebie jako „queer, antyrasistkę i feministycznego ponuraka”, przykuła moją uwagę już w lutym, kiedy pomagała w organizacji „towarzyskiego spotkania TYLKO dla czarnoskórych i przedstawicieli mniejszości etnicznych” przed pokazem filmu „Dear White People”.

Teraz przyszedł czas na propozycję segregacji rasowej na brytyjskim uniwersytecie, opisanej za pomocą komputerowego slangu i wyrażeń takich jak „niebinarne” „safe-space”, „ludzie BME”, „NASZE wyzwolenie” itd. Mamy tu do czynienia z jasnym podziałem na lini rasowej i zaskakujące, że uważa się to za dopuszczalne. Nigdzie indziej w Wielkiej Brytanii nie dopuszczono by do czegoś podobnego. Dlaczego więc toleruje się to na brytyjskim uniwersytecie?

Bohun, na podst. http://blogs.spectator.co.uk

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze