„Biała Wdowa” zaatakuje wczasowiczów?

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

„Biała Wdowa”, terrorystka znana też jako Samantha Lewthwaite, rekrutuje kobiety do swojego wewnętrznego kręgu zamachowców-samobójców.

Antyterroryści obawiają się, że Lewthwaite planuje atak na miejscowości wakacyjne w Hiszpanii, na Wyspach Kanaryjskich, Cyprze, w Turcji i Grecji. Mąż „Białej Wdowy”, Jermaine Lindsay, stał za  atakami na londyńskie metro 7 lipca 2005 roku. Lindsay wysadził się w powietrze i zginęło wtedy 26 osób.

Zdaniem wywiadowców Lewthwaite jest teraz w „trybie rekrutacyjnym” i że skontaktowała się już z około 30 kobietami. Uważa się, że stoi ona również za niedawnymi atakami w Afryce Wschodniej, gdzie jej bazą jest ugrupowanie dżihadystów al-Shabaab.

Lewthwaite, która urodziła się i spędziła dzieciństwo w Irlandii Północnej , związana jest również z żeńskimi „szwadronami śmierci”. „Jeden atak w popularnym miejscu wakacyjnym będzie miał poważny wpływ na turystykę – powiedział informator ‚Daily Star’. – Widzieliśmy to w Afryce Północnej i Egipcie, gdzie turystyka jest już teraz prawie martwa. Biała Wdowa nienawidzi Wielkiej Brytanii i wszystkiego, co oznacza Zachód. Całkowicie odwróciła się od swojego kraju i poprzedniego życia. Była mentorem dziesiątek kobiet terrorystów faworyzując białych konwertytów na islam, wiedząc, że przyciągają mniej podejrzeń ze strony służb bezpieczeństwa. Przekonała wiele ekstremistek, że muszą poświęcić swoje życie, jeśli chcą być prawdziwymi sługami islamu”.

Tłum. PU, na podst. https://www.irishcentral.com

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook