„Bezwstydnica” nawrzucała brodatym saudyjskim policjantom religijnym

| 2 komentarzy|
image_pdfimage_print

Odważna kobieta, która sfilmowała i wrzuciła do internetu nagranie swojej kłótni z funkcjonariuszami potężnej policji religijnej, została uznana przez saudyjskich internautów za bezwstydnicę

Muttawa – to słowo każdy mieszkaniec konserwatywnego królestwa Saudów zna aż za dobrze. Istniejąca od ponad 80 lat policja religijna to 10 tys. brodatych radykałów, którzy codziennie niestrudzenie patrolują ulice saudyjskich miast. Pilnują obyczajności zachowania i stroju, a także skrupulatnego przestrzegania pory modlitw, które pobożny muzułmanin powinien odmawiać pięć razy w ciągu doby.

Mało kto odważy się sprzeciwić brodatym strażnikom moralności, dlatego nagranie, które trafiło kilka dni temu do internetu, robi prawdziwą furorę. W ciągu pięciu dni obejrzało je na YouTubie ponad milion osób. Na nagranym komórką trzyminutowym filmiku widać grupę ubranych w długie szaty mężczyzn w ekskluzywnym centrum handlowym. Próbują wypędzić stamtąd kobietę, która ich zdaniem wygląda zbyt frywolnie.

Chociaż jej nie widzimy, bo to ona nagrywa całe zajście, z rozmowy jasno wynika, że funkcjonariuszom Muttawy nie spodobały się pomalowane paznokcie kobiety. W dodatku, zamiast potulnie usłuchać rozkazu, rozpętuje awanturę.

Więcej: wyborcza.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook