Berlińskie gangi Arabów rekrutują uchodźców

berlin gangs
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Wolontariusze poinformowali policję o podejrzeniach, że strażnicy, w ośrodku dla uchodźców przerobionym ze szkolnej sali gimnastycznej w Neukölln, południowej dzielnicy Berlina, próbowali rekrutować młodych imigrantów do handlu narkotykami.

Doniesienia potwierdzili w ubiegłym roku policjanci ubrani po cywilnemu. To jednak nie był odosobniony przypadek twierdzi komisarz ds migracji w Neukölln, Arnlod Mengelkoch, ponieważ przestępcze rodziny „łowią nowych pracowników do swojego biznesu narkotykowego wzdłuż linii 8 metra”.

Niestety integracja ze społeczeństwem nie jest łatwa i krótka, to powoduje narastanie frustracji i część uchodźców staje się coraz bardziej podatna na wpływy zorganizowanej przestępczości, zwłaszcza, że w berlińskim świecie przestępczym duże arabskie klany zdominowały handel narkotykami, prostytucję i przemyt ludzi.

„Ludzie z Berlina przychodzą do nich, mówią w ich języku i przedstawiają kuszące oferty”, mówi Sjors Kamstra, berliński prokurator. Rekrutacja idzie ściśle według podziałów etnicznych, północnoafrykańskie gangi trafiają do przybyszów z Maghrebu itd.

W Berlinie powstały wielkie arabskie syndykaty przestępcze i to dochodzenia wobec nich dominują pracę policji w związku z przestępczością zorganizowaną. Przy włamaniach i innych kategoriach przestępstw dominują mieszkańcy wschodniej Europy lub Gruzini.

Przestępczość to problem Neukölln, gdzie mieszka ponad 40% imigrantów, a bezrobocie jest 2,5 raza wyższe niż średnio w Niemczech, a w przypadku imigrantów nawet 5-krotnie wyższe. (j)

źródło: Financial Times

 

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze