Dziesięć „niebezpiecznych stref” w Nadrenii-Westfalii

Kamery na placu przed dworcem w Kolonii. Zainstalowano je po pamiętnym Sylwestrze 2015 roku (Wikipedia)
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Rząd landu Nadrenii-Westfalii opublikował listę 44 miejsc, jakie od roku 2010 policja określała jako „strefy niebezpieczne”. Prawie wszystkie z nich są miejscami z dużym udziałem imigrantów.

Ujawniając te informacje rząd wykonywał postanowienie sądu, do którego wystąpiła antyimigrancka partia AfD. Aktualnie dziesięć miejsc w Nadrenii-Westfalii policja uznaje za „strefy niebezpieczne”.

Nie ma wyraźnej definicji, co policja uznaje za takie miejsce, ale według rzecznika ministerstwa spraw wewnętrznych landu „niebezpieczne” nie oznacza, że jest tam bardziej niebezpiecznie dla ludzi, lecz policja nadaje taką nazwę” gdy fakty usprawiedliwiają przyjęcie założenia, że w tych miejscach są planowane przestępstwa lub przebywają tam znani kryminaliści”. W „strefach” policja może legitymować ludzi bez wyraźnego powodu.

Prasa, która obawia się, że AfD wykorzysta materiał do potwierdzenia swojej tezy, że imigranci odpowiadają za przestępczość w Niemczech zaczęła publikować artykuły, wskazując, że część miejsc znajdujących się na liście znalazła się tam bez powodu, na przykład wielki parking przy stadionie piłkarskim.

W Szwecji na określenie dzielnic ze zwiększoną przestępczością używa się terminu „dzielnice wrażliwe”, Dania nazywała je „gettami” i wprowadziła specjalne przepisy, dotyczące imigrantów, którzy w nich mieszkają.

Nadrenia-Westfalia jest najludniejszym landem Niemiec, z rekordową proporcją imigrantów. Spośród 18 milionów mieszkańców aż 30% to obcokrajowcy lub imigranci w pierwszym lub drugim pokoleniu. (g)

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Na podstawie dw.com

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook