Belgia zaostrza prawo o deportacji

Parlament belgijski przyjął w ubiegłym tygodniu projekt prawa antyterrorystycznego, który zezwala na deportację obcokrajowców urodzonych w Belgii lub takich, którzy przybyli przed dwunastym rokiem życia.

Ustawa, w przypadku zagrożenia dla porządku publicznego i bezpieczeństwa narodowego, zezwala na deportację obcokrajowców, którzy zgodnie z prawem są rezydentami Belgii. To wywołuje kontrowersje i zaniepokojenie opozycji, ponieważ prawo z 2005 roku chroni te osoby przed deportacją, nawet jeżeli odsiedziały wyrok za ciężkie przestępstwa, ponieważ stanowiłoby to podwójną karę za ten sam czyn.

Z kolei rząd uważa, że przygotowywany akt prawny dotyczy około 70 osób, z których 20 popełniło akty terroryzmu, wśród nich jest Salah Abdeslam odpowiedzialny za zamachy w listopadzie 2015 roku w Paryżu, w których zginęło 130 osób. (j)

źródło: Morroco World News

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign

Jan Wójcik

Założyciel portalu euroislam.pl, członek zarządu Fundacji Instytut Spraw Europejskich, koordynator międzynarodowej inicjatywy przeciwko członkostwu Turcji w UE. Autor artykułów i publikacji naukowych na temat islamizmu, terroryzmu i stosunków międzynarodowych, komentator wydarzeń w mediach.

Inne artykuły autora:

Multikulti w Hamburgu. Czy eksperyment się uda?

Szefowa związku brytyjskich studentów oskarżona o antysemityzm

Francja: wybory w cieniu półksiężyca