Bruksela: Policjant zaatakowany przez nożownika, który krzyczał „Allahu akbar”

We wtorek policjant został ugodzony nożem w pobliżu centrum turystycznego stolicy Belgii. Świadkowie zdarzenia słyszeli, że napastnik krzyczał „Allahu akbar” w momencie, kiedy rzucił się na dwóch policjantów, podaje lokalna gazeta „La Derniere”. W wyniku incydentu, który miał miejsce o 5:30 rano, jeden policjant został ranny. Drugi oddał strzały i zmusił napastnika do poddania się.

Policja nie potwierdza ani tego, że był to zamach terrorystyczny, ani okrzyków „Allahu akbar”, które opisywali świadkowie napaści. Napastnik nie figuruje w bazach osób podejrzanych o terroryzm, ale za to znany jest sądom w związku z przemytem broni.

Od zamachów w marcu 2016 na brukselskim lotnisku, gdzie zginęły 32 osoby, w Belgii obowiązuje podwyższony stopień zagrożenia. (j)

Żródło: express.co.uk

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign

Jan Wójcik

Założyciel portalu euroislam.pl, członek zarządu Fundacji Instytut Spraw Europejskich, koordynator międzynarodowej inicjatywy przeciwko członkostwu Turcji w UE. Autor artykułów i publikacji naukowych na temat islamizmu, terroryzmu i stosunków międzynarodowych, komentator wydarzeń w mediach.

Inne artykuły autora:

Multikulti w Hamburgu. Czy eksperyment się uda?

Szefowa związku brytyjskich studentów oskarżona o antysemityzm

Francja: wybory w cieniu półksiężyca