Belgia: Uchodźca zaatakował nożem księdza

Poszukujący azylu imigrant zaatakował nożem w niedzielę, 65-letniego belgijskiego księdza, napastnik ciągle jest na wolności, podają władze.

Ksiądz Jos Vanderlee odniósł obrażenia na rękach i wymaga operacji, ale jego życie nie jest zagrożone, podaje belgijski Le Soir. Zdaniem prokuratorów atak, który miał miejsce w Lanaken nie jest powiązany z terroryzmem, ale policja szuka świadków, ponieważ napastnik nie był rezydentem pobliskiego ośrodka dla uchodźców.

Ksiądz miał wpuścić napastnika, który przedstawił się jako uchodźca, do domu. Jednak ten, gdy poprosił księdza o pieniądze i spotkał się z odmową, zaatakował go nożem i uciekł.

Atak nastąpił kilka dni po zamordowaniu 85-letniego księdza we Francji przez parę terrorystów powiązanych z Państwem Islamskim. (j)

źródło: Fox News

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign

Jan Wójcik

Założyciel portalu euroislam.pl, członek zarządu Fundacji Instytut Spraw Europejskich, koordynator międzynarodowej inicjatywy przeciwko członkostwu Turcji w UE. Autor artykułów i publikacji naukowych na temat islamizmu, terroryzmu i stosunków międzynarodowych, komentator wydarzeń w mediach.

Inne artykuły autora:

Multikulti w Hamburgu. Czy eksperyment się uda?

Szefowa związku brytyjskich studentów oskarżona o antysemityzm

Francja: wybory w cieniu półksiężyca