Belgia: policjanci nauczą się szacunku dla islamu

1
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Policjanci w Brukseli będą musieli poddać się szkoleniu na temat islamu, żeby umieli budować „opartą na szacunku więź ze społecznościami muzułmańskimi”.

Nową inicjatywę nazwano “Opanować konflikty, czyli jak uniknąć trudności w kontaktach z muzułmanami”. W trakcie ośmiogodzinnego kursu funcjonariusze poznają podstawy religii oraz historię imigracji w Belgii od roku 1960. Decyzją władz nowe szkolenie wejdzie w skład istniejącego kursu COPRA (Community Policing and the Prevention of Radicalisation – Patrolowanie Społeczności i Zapobieganie Radykalizacji), projektu finansowanego z funduszy UE, którego celem jest nauczenie funkcjonariuszy metod zapobiegania i wykrywania radykalizacji. W części poświęconej islamowi znajdą się ćwiczenia przy użyciu techniki odgrywania ról oraz specjalne zajęcia z wykrywania radykalizacji oraz ekstremistycznej manipulacji.

Annemie Maes, posłanka Partii Zielonych ze stolicy, tak skomentowała szkolenie: “Kurs ten zorganizowano na prośbę samej policji, która jest zdania, że w wielokulturowym mieście znajomość podstaw islamu jest konieczna, by z zaangażowaniem pełnić służbę. Policja chce w ten sposób zbudować pełne wzajemnego szacunku relacje charakteryzujące się pozytywną otwartością na wymianę wiedzy, bez unikania trudnych pytań”. Bruksela zamierza wdrażać metody stosowane już przez Campus Vesta, szkołę policyjną w Antwerpii. Bruno Peeters z kadry tej szkoły poinformował media, że informacje przekazywane funkcjonariuszom podczas szkolenia pełne są „głębokiego szacunku” dla islamu.

Belgia już od lat boryka się z islamskim ekstremizmem. Dzielnica Molenbeek uważana jest za światowe centrum dżihadyzmu. Bruksela była i jest zamieszkana jest przez wielu ekstremistów, powiązanych z zamachami w Belgii i poza tym krajem.

aQ na podst.: www.express.co.uk

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook