BBC ukrywa umiarkowanych muzułmanów

bbc-logo
| 10 komentarzy|
image_pdfimage_print

Edmund Standing

W zeszły czwartek byłem jednym z gości audycji radia BBC poświęconej ekstremizmowi w Wielkiej Brytanii. Część przeprowadzonej ze mną rozmowy dotyczyła moich badań nad ugrupowaniami neonazistowskimi w naszym kraju.

Audycja była w dużej mierze poświęcona zagadnieniu „islamizacji” oraz organizacji EDL (English Defence League). Wiele mówiono też w niej o skandalicznej kampanii rozklejania naklejek z napisem „Strefa obowiązywania szariatu”. Kampania została przeprowadzona przez skrajne ugrupowanie al-Muhajiroun i jest dla niektórych sztandarowym przykładem na postępującą „islamizację” Wielkiej Brytanii.

Dobrze, w porządku, ale dodatkowo musieliśmy również znieść fakt, że znowu mnóstwo czasu antenowego oddano ulubieńcowi mediów, ekstremiście Anjemowi Choudary’emu. Tak jakbyśmy jeszcze nie znali tej  kanalii, stojącej za każdą kampanią tego typu. I tak prasa brytyjska poświęciła mu już mnóstwo uwagi.

Czy naprawdę musimy schlebiać temu mistrzowi autokreacji poświęcając mu jeszcze większą ilość czasu w mediach?

Choć program słusznie pokazał strach, jaki czują homoseksualiści patrząc na śmieci, którymi al-Muhajiroun okleiło całą dzielnicę, nie było żadnej wzmianki o tym, że również muzułmanie cierpią wskutek obecności islamistów w ich dzielnicach. Muzułmanie, którzy nie zgadzają się z agendą grup islamistycznych też stają się ich ofiarami. O tym nic nie usłyszeliśmy, a w programie nie wziął udziału nikt z umiarkowanych muzułmanów, którzy prowadzą kampanie przeciwko tego typu akcjom.

Zamiast rzeczywiście umiarkowanych muzułmanów, głos umiarkowania reprezentował Luftur Rahman! [burmistrz dzielnicy Londynu Tower Hamlets]. Oczywiście jak zwykle usłyszeliśmy słowa potępienia dla „ekstremistów”, a Rahman zaprezentował się jako rozsądny facet. Ale każdy, kto później wyszukał w przeglądarce Google jego nazwisko, mógł natychmiast znaleźć niezliczone przykłady jego powiązań  z islamizmem, udokumentowane przez tę samą przeglądarkę.

Użyjmy jednego tylko jaskrawego przykładu: Rahman to człowiek, którego BBC pokazuje jako umiarkowanego, w porównaniu z al-Muhajiroun. Jednak jego adwokat Makbool Javaid to ekstremista nie uznający „prawa stworzonego przez człowieka”, który podpisał „deklarację wojny” przeciwko Wielkiej Brytanii.

W programie nie pojawiła się nawet wzmianka o kontrowersjach towarzyszących Rahmanowi i Islamic Forum Europe, ani o zawieszeniu go w prawach członka przez partię laburzystów.

Każdy, kto szuka dowodu, że Brytania jest „islamizowana” a wszyscy jesteśmy skazani na zagładę, powinien przyjrzeć się mrocznemu światu polityki w Tower Hamlets, której centralną postacią jest Rahman. Jednak BBC przedstawia Rahmana jako głos umiarkowania.

BBC prezentuje naprawdę niski poziom. Czuję się zażenowany, że wziąłem udział w tej audycji.(rol)

tłum. Robert FreeMan
http://hurryupharry.org/2011/08/13/shoddy-work-by-the-bbc/

***

Edmund Standing publikuje teksty w magazynie internetowym racjonalistów „Butterflies and Wheels”, założonym przez Ophelię Benson, autorkę wydanej w Polsce książki „Dlaczego Bóg nienawidzi kobiet?” Interesuje się zagadnieniami skrajnej prawicy i islamizmu.

O Lufturze Rahmanie, IFE i Tower Hamlets pisaliśmy w następujących artykułach:
http://euroislam.pl/index.php/2011/04/burmistrz-lutfur-rahman-wydaje-miesiecznie-50-tys-funtow-na-ekstremizm/
http://euroislam.pl/index.php/2010/11/ekstremisci-rzadza-w-londynskiej-dzielnicy/
http://euroislam.pl/index.php/2010/11/londyn-islamska-republika-w-sercu-wielkiej-brytanii/
http://euroislam.pl/index.php/2010/03/islamscy-radykalowie-wkradaja-sie-do-partii-pracy/
http://euroislam.pl/index.php/2010/05/wielka-brytania-wyborcze-oszustwa-muzulmanow/

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze